Dzień Niedźwiedzia Polarnego

Niedźwiedź polarny zwany królem Arktyki jest gatunkiem zagrożonym wymarciem. Na świecie jest już tylko 22-31 tys. niedźwiedzi polarnych. Głównym zagrożeniem dla tych zwierząt są aktualnie zmiany klimatu, przez które gwałtownie zmniejsza się ich obszar do życia.

Aby uwrażliwić uczniów na potrzebę ochrony tego zagrożonego gatunku zorganizowaliśmy w szkole Dzień Niedźwiedzia Polarnego. W tym dniu przeprowadzono lekcje przyrodnicze, niektóre dzieci ubrały białą odzież i przyniosły misie – maskotki, z którymi była możliwość zrobienia zdjęć w „misiowej ramce”. Uczniowie wzięli także udział w quizie przygotowanym przez uczennice klasy 4d. Za poprawne odpowiedzi otrzymywali karteczki ze stemplem misia, które na zakończenie brały udział w losowaniu misia maskotki.