Z uwagi na sytuację epidemiologiczną działalność kółek zainteresowań do odwołania jest zawieszona.

Ekonomia na co dzień

Zajęcia z edukacji ekonomicznej, są skierowane głównie dla uczniów klas ósmych. Prowadzi je pani Aleksandra Biedziak, w każdy  poniedziałek w godzinach 15.35 do 16.20, w sali 206. Zajęcia rozpoczynają się od października.
Na zajęciach tych realizowany jest program “Ekonomia na co dzień”, stworzony przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości wraz z Narodowym Bankiem Polskim i Fundacją Warszawski Instytut Bankowości.
Uczeń dowie się między innymi co oznacza podejmowanie różnych form aktywności, przygotowujących do funkcjonowania w dorosłym życiu. Rynek pracy, podjęcie działalności gospodarczej –  wyznaczanie celów, określanie działań prowadzących do ich realizacji, przewidywanie konsekwencji dokonywanych wyborów.
Gospodarowanie własnymi zasobami – zarządzanie środkami finansowymi, korzystanie z usług banku, korzystanie z praw konsumenta. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów naukami ekonomicznymi. Zajęcia rozpoczynają się od października.

Zumba

(zumba lovers)

Wszystkich uczniów lubiących “pokręcić bioderkami” 🙂 zapraszamy na zajęcia ZUMBY. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek  na dużej sali gimnastycznej, w godzinach  15.35_16.20 Roztańczone zajęcia prowadzi pani Agnieszka Scheffler. Zajęcia rozpoczynają się od  24 października.

Kółko gier planszowych i strategicznych

                                                                                                                                           Zapraszamy uczniów klas 4-8 na szkolne kółko gier planszowych i strategicznych. Zajęcia będą się odbywać w każdą środę w godzinach 17.30-18.30 w sali 106. Zajęcia są przeznaczone dla wszystkich, którzy zamiast komputera wybiorą dobrą zabawę w towarzystwie. Zajęcia prowadzi pani Magdalena Leśniewska. Zajęcia rozpoczynają się od października.

Joga

Wszystkie dzieci w wieku 6-12 lat, które chcą dowiedzieć się, jak poradzić sobie ze stresem, wzmocnić poczucie własnej wartości a przy okazji wzmocnić również swoje ciało, zapraszamy na zajęcia jogi, które będą się odbywać we wtorki w godzinach 16-30-17.15 na małej sali gimnastycznej. Zajęcia poprowadzi specjalnie dla was pani Magdalena Leśniewska. Zajęcia rozpoczynają się od października.

Kółko historyczne

Kółko historyczne odbywa się w piątki o godzinie 8:00 w sali 205. Poza spotkaniami poszerzającymi wiedzę z zakresu  starożytności i średniowiecza (poprzez wykłady, filmy, gry i zabawy) będziemy jeździć do poznańskich muzeów i miejsc pamięci narodowej. Na kolejną propozycję bezpłatnych zajęć organizowanych w naszej szkole, zachęcamy szczególnie uczniów klas piątych. Kółko historyczne prowadzi pani Zuzanna Gosk. Zajęcia rozpoczynają się od października. 

Szyfranci wczoraj i dziś

Celem proponowanych zajęć jest rozwijanie umiejętności dokładności wykonywania (rozwiązywania) zadań związanych z szyfrowaniem, doskonalenie umiejętności spostrzegawczości, poszukiwania  niezbędnych informacji i wnioskowania. Uczniowie będą uczyć się odszyfrowywać i zaszyfrowywać wiadomości wg ściśle określonego szyfru. Kilka razy otrzymają zaszyfrowaną wiadomość wprost z Ratusza. Zajęcia odbywają się w poniedziałki od godziny 14.40 do 15.25 w sali 205 (wg harmonogramu projektu, przy współpracy Rady Rodziców oraz Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz -nie będą się odbywać co tydzień). Prowadząca zajęcia, pani Anna Staniewska-Garsztka zaprasza uczniów klas IV i V. Zajęcia rozpoczynają się od października.

Kółko teatralne

Zapraszamy uczniów klas czwartych, chcących rozwijać swoje zainteresowania recytatorskie i aktorskie, na  warsztaty teatralne w środy do sali nr 9. Pierwsze spotkanie odbędzie się 10 października – godz. 13 30 – 14. 15, sala nr 9. Warsztaty prowadzi pani
Lidia Radzimska. 
Zajęcia rozpoczynają się od października.

Kółko przyrodnicze

Kółko przyrodnicze odbywa się w każdy wtorek o godzinie 8.00 w sali 209.
Głównym celem jest rozwijanie i pogłębianie zainteresowań przyrodniczych oraz przygotowanie uczniów do konkursów.
Na zajęcia zaprasza szczególnie uczniów klas szóstych pani Bożena Zimnowłodzka.  Zajęcia rozpoczynają się od października.

Zajęcia plastyczne

Wszystkich uczniów chcących rozwijać swoje artystyczne talenty, zapraszamy do pracowni plastycznej. Jeśli chcesz dowiedzieć się na czym polega tworzenie instalacji, w jaki sposób wyrażać swoje emocje na płótnie i o czym należy pamiętać pracując z gliną- te zajęcia są właśnie dla ciebie. Zajęcia prowadzi pani Maria Gowarzewska. Kółko plastyczne  odbywa się w czwartki na siódmej i ósmej lekcji, czyli od 13.45 do 15.25. Zajęcia rozpoczynają się od października.

Kółko chemiczne

Kółko chemiczne kierowane jest głównie do uczniów klas ósmych, którzy szczególnie interesują się tym przedmiotem.
Na zajęciach uczniowie przygotowywani są między innymi do Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego i mogą sprawdzić się biorąc udział w Olimpusie. Zapraszamy w każdy wtorek 15:25- 16:20, do sali 109. Zajęcia prowadzi pani Bernadetta Dolińska. Zajęcia rozpoczynają się od października.

Zajęcia sportowe

                                                                                                                                                       W każdy czwartek zapraszamy chłopców klas IV-VIII, do dużej sali gimnastycznej w godzinach 16.30-17.15 na zajęcia SKS prowadzone przez pana Roberta Sadurskiego. W ramach zajęć realizowane będą między innymi:
– turnieje o Mistrzostwo Szkoły w piłce nożnej halowej chłopców;
– przygotowanie do udziału w rywalizacji międzyszkolnej w różnych dyscyplinach sportu;
– udział w turniejach międzyszkolnych.

Zajęcia rozpoczynają się od października.

niePRZYPADKOWE spotkania

                                                                                                                                          niePRZYPADKOWE spotkania – to bardzo kreatywne kółko polonistyczne, skierowane szczególnie dla  uczniów klas V zainteresowanych dodatkowym zdobywaniem wiedzy i umiejętności z języka polskiego. Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie w środę, w godzinach 14.30 – 16.15. Podczas spotkań uczestnicy będą wymieniać się nowinkami czytelniczymi, rozwijać umiejętność pięknego czytania, ćwiczyć ortografię, grać w Kahoot, gry edukacyjne i sami je tworzyć, w formie kalamburów uczyć się trudnych słów, a także wcielać się w różne role sceniczne! Uczniowie uczęszczający na zajęcia wezmą również udział w Magicznej nocy w bibliotece szkolnej. Na zajęcia zaprasza pani Sylwia Swędrowska. Zajęcia rozpoczynają się od października.

Oko w oko z matematyką

Zajęcia koła matematycznego, szczególnie dla uczniów dla klas 5 – Oko w oko z matematyką odbywają się w poniedzialki o 8.00-8.45 w sali nr 110. Zajęcia kierowane są do osób, które pragną poszerzyć wiedzę matematyczną i wykorzystywać już nabytą, w rozwiązywaniu różnego typu zadań matematycznych. Idealne miejsce dla osób, przygotowujących się do konkursów.
Zajecia prowadzi pani Sywlia Kaźmierczak. Zajęcia rozpoczynają się od października.

UNIHOKEJ i szkolna drużyna hokeja na trawie Swarek Swarzędz

Wszystkich uczniów klas IV-VIII serdecznie zaprasza na zajęcia dodatkowe z unihokeja p. Oriana Bratkowska.
Zajęcia odbędą się:
– wtorek (30.10) 16.30-17.15
– czwartek (8.11) 16.30-17.15.
– czwartek (15.11) 16.30-17.15. O terminie kolejnych zajęć dowiecie się na treningach.

Zajęcia rozpoczynają się od października.

Uczniowski Klub Sportowy hokeja na trawie Swarek Swarzędz- szczegóły w zakładce “Swarek”