Szkoła Podstawowa nr 5 im. prof. Adama Wodziczki w Swarzędzu

Sukcesy Naszych Uczniów

rok szkolny 2022/2023

KONKURS NA LOGO I HASŁO SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW

Gratulujemy: Poli Osiewicz z klasy 2d, Klaudii Sikorskiej z klasy 6d, Hani Jóźwiak oraz Martynce Krzyzaniak, Zofii Łuczak, Zofii Shchyrovej i Zlacie Sobczak z klasy 2d. Nasze wyrazy uznania kierujemy również do Wiktorii Szydłowskiej z klasy 6e, Malwiny Frątczak z klasy 6a i Leny Wiśniewskiej z klasy 4c.

Życzymy dalszych sukcesów!

FINAŁ WOJEWÓDZKI W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT

Z ogromną radością informujemy, że nasze uczennice: Antonina Całka, Zifia Kiełpińska, Anna Kłak, Oliwia Konieczka, Oliwia Krzyzaniak, Klara Lisikiewicz, Zofia Skowrońska, Karolina Winowska, w pięknym sportowym stylu wywalczyły III miejsce podczas Wojewódzkiego Finału Unihokeja Dziewcząt, zajmując wcześniej I miejsce w Półfinale Powiatu Poznańskiego oraz II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego. Bardzo się cieszymy i ogromnie gratulujemy!

Ogromne podziękowania dla trenerki naszych zawodniczek, p. Oriany Bratkowskiej

——————————————————————————————————————–

W czwartek 24.11.2022 w SP 2 w Zalasewie odbyły się zawody na ergometrze wioślarskim, pod nazwą I KROK WIOŚLARSKI. Uczniowie naszej szkoły w składzie: Helena Ciborowska, Gabriela Klawikowska, Martyna Tomkowiak, Paulina Kłobus, Oliwia Konieczka, Mikołaj Kurzawa, Bartosz Płowucha, Antoni Stefański, Maksymilian Urbaniak, Piotr Wyzujak zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Antoni Stefański, który na 60 startujących zajął drugie miejsce i zakwalifikował się do wielkiego finału, który odbędzie się 6 grudnia w Hotelu Sheraton w Poznaniu. Gratulujemy wszystkim osiągniętych wyników a Antoniemu życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki za dalsze występy!

rok szkolny 2021/2022

Sukces naszego ucznia na IV Mistrzostwach Polski dla dzieci i młodzieży w brazylijskim jiu jitsu

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczeń naszej szkoły Matvii Skrypnikov, zdobył dwa pasy Mistrzowskie w kategorii gi & no gi na IV Mistrzostwach Polski dla dzieci i młodzieży w brazylijskim jiu jitsu które odbyły się 21 listopada 2021r. w Stargardzie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

https://www.google.com/maps/embed?pb=!1m18!1m12!1m3!1d1217.2397513430658!2d17.061749998117243!3d52.39798534982404!2m3!1f0!2f0!3f0!3m2!1i1024!2i768!4f13.1!3m3!1m2!1s0x47045947f2534313%3A0x23a49c04afa86f6e!2sSzko%C5%82a%20Podstawowa%20nr%205%20im.%20A.%20Wodziczki!5e0!3m2!1spl!2spl!4v1622009981445!5m2!1spl!2spl

————————————————————————————–

SPEKTAKULARNE OSIĄGNIĘCIE NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE RECYTATORSKIM

Dnia 27.10.2021 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Swarzędzu odbył się VII Gminny
Konkurs Recytacji Poezji Patriotycznej „Opowiedz o Polsce”. Ideą konkursu było
propagowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie zainteresowania
przeszłością i pięknem ojczyzny, a także poznawanie twórczości polskich poetów, twórców
wierszy o tematyce patriotycznej.
W konkursie wzięły udział trzy uczennice z naszej szkoły przygotowane przez p. Ewę
Lewicką oraz p. Sylwię Swędrowską. Jak się okazało, nasze recytatorki stanęły na wysokości
zadania i zdominowały podium.
I miejsce – Kinga Wójcik – klasa 8b
II miejsce ex aequo – Zuzanna Zawada i Maja Jaworska – klasa 8c.
Serdecznie gratulujemy!

————————————————————————————————————————–

VI EDYCJA KONKURSU PATRIA NOSTRA I SUKCES NASZYCH UCZENNIC

13 października, w kinie Apollo w Poznaniu odbyła się Gala Finałowa konkursu historycznego Patria Nostra. Konkurs ten objęty był patronatem m.in. Ministerstwa Edukacji i Nauki, Instytutu Pamięci Narodowej oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu, a adresowany do uczniów z Wielkopolski, Małopolski, Mazowsza oraz młodzieży polskiej i polonijnej na całym świecie. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu filmu lub animacji dotyczącej najważniejszych wydarzeń z historii Polski. Drużynie z naszej szkoły przypadło w udziale przygotowanie materiału dotyczącego postaci Ignacego Łukasiewicza. Praca finałowa musiała nie tylko prezentować najważniejsze wydarzenia związane z postacią, ale także zmieścić je w materiale nie przekraczającym 60 sekund. Wiktoria Tabaka, Amelia Ziółkowska oraz Weronika Ziółkowska poradziły sobie z tym koncertowo! Dziewczyny nie tylko wykonały pracę, która spełniła oczekiwania Rady Programowej, ale zdołały zainteresować nią innych uczestników konkursu (bo to właśnie uczestnicy byli jednocześnie jurorami) i uplasować się na 35.miejscu na 81 zgłoszonych do konkursu prac. Ich dzieło można podziwiać TUTAJ https://youtu.be/x6lAq7-4i_w , a wkrótce również na telebimach rozmieszczonych w stolicy Polski – Warszawie J Amelii, Weronice i Wiktorii gratulujemy pomysłowości, kreatywności i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.

Sukcesy naszych uczniów 2020/2021

Tekst: Cezary Cieślak SP1 Zalasewo

Uczniowie ze szkół Gminy Swarzędz przystąpili do „Gminnego Konkursu o Polsce w Unii Europejskiej, w r. sz. 2020/2021 w ramach projektu „Erasmus” oraz z okazji 17 rocznicy wejścia Polski do UE”. Uczestnicy byli podzieleni na dwie kategorie: klasy IV-VI i VII-VIII. Przedstawiciele starszych roczników wzięli udział w teście z wiedzy o Unii Europejskiej i państwach członkowskich.

Poprzedzony był on wykładem pana profesora Cezarego Trosiaka (Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM) o Polsce w UE, w tym o poparciu naszego społeczeństwa dla tej organizacji międzynarodowej. Po wykładzie był czas na dyskusję, w którą bardzo zaangażowali się uczniowie. Następnie, przystąpili do testu. Młodsi uczniowie mieli do wyboru dwa tematy: „Inwestycje powstałe m.in. dzięki funduszom unijnym w mieście i gminie Swarzędz” oraz „Polska a inne kraje w Unii Europejskiej”. Prace mieli wykonać za pomocą jednej z form prezentacji. Jaki był najistotniejszy element całego konkursu? Jest nim podkreślenie roli Unii Europejskiej dla Polski i dla naszej małej ojczyzny: gminy Swarzędz.

Rezultat w ramach poszczególnych kategorii jest następujący:

klasy VII-VIII (test):

I miejsce: Paweł Majka (SP 2 Zalasewo), Joanna Zgórska (SP 1 Zalasewo),

II miejsce: Ewelina Adamska (SP Wierzonka),

III miejsce: Adrianna Abramczyk (SP 5 Swarzędz), Milena Gajek (SP 1 Zalasewo), Daria Glapka (SP Kobylnica).

Klasy IV-VI (prezentacje):

I miejsce: Gabriela Dudzińska (SP Paczkowo), Julia Konwisarz (SP 5 Swarzędz),

II miejsce: Aleksandra Grajewska (SP 5 Swarzędz),

III miejsce: Marika Klauza (SP 2 Zalasewo), Igor Wojciechowski (SP 4 Swarzędz).

Gratulujemy! Cezary Cieślak, Rafał Olejniczak

Kolejny sukces naszego ucznia- tym razem historyczny

Miło nam poinformować, że  uczeń klasy 7c, Szymon Szymański  uzyskał tytuł finalisty XIII Edycji Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej…”.

Gratulujemy sukcesu oraz wiedzy na temat lokalnej historii i ważnych wydarzeń z nią związanych.

Konkurs pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty organizował Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

——————————

Nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w olimpiadzie języka angielskiego „Olimpus” organizowanej na terenie naszej szkoły. Możemy się cieszyć, ponieważ mamy trzech laureatów: kl.8- Szymon Jóźwiak (14 miejsce) na 1187 uczestników, kl. 7: Weronika Dopierała- 11 miejsce i Maja Jaworska- 12 miejsce na 1421 uczestników. Laureatom gratulujemy. Opiekunem konkursu jest Pani Agnieszka Zawieja- nauczyciel j. angielskiego.


8 kwietnia 2021 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Bajka cygańska” pod honorowym patronatem Kuratorium Oświaty i Wojewody Wielkopolskiego. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Szkoła Podstawowa nr 26 im. Ryszarda Berwińskiego w Poznaniu. Celem konkursu było kształtowanie postawy otwartości i szacunku dla różnorodności kulturowej, rozwijanie zainteresowań kulturą romską oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji.

Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Wiktoria Duszyńska z kl. 6h, Kaja Kamińska z kl. 6 e oraz Zuzanna Pawlak i Jan Grypczyński z kl. 4a. Okazało się, że hermetyczna kultura romska może być zrozumiała i atrakcyjna dla szerszego kręgu odbiorców, w tym również dla dzieci ze szkół podstawowych. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem. Wzięli w nim udział uczniowie z całego województwa. Dodatkowa trudność polegała na tym, iż z racji pandemii odbył się on w formie online. Jury wydało werdykt po zapoznaniu się z nagraniami.

Recytację Wiktorii, która znalazła się wśród nagrodzonych, można zobaczyć tutaj:


Kolejny sukces informatyczny


Miło nam poinformować, że w gronie finalistów konkursu plastycznego „Swarzędz – miasto, w którym mieszkam” znaleźli się uczniowie naszej szkoły!

 kategoria „Kocham tu być! Moje ulubione miejsce w Swarzędzu”:

II miejsce Mikołaj Sedlaczek SP nr 5

 kategoria „Swarzędzkim szlakiem meblowym”

III miejsce Aleksandra Grajewska SP nr 5 wyróżnienie: Paweł Woźniak SP nr 5

 kategoria „Rozwój swarzędzkiego stolarstwa”

II miejsce Maja Pomerenke SP nr 5

Ze względu na sytuacje epidemiologiczną o terminie i formie rozdania nagród uczniowie zostaną poinformowani w późniejszym terminie drogą mailową.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Uczestnikom!

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Swarzędzu


ZŁOTE JUNIORKI SWARKA !

Juniorki Swarka wygrały mecz finałowy z zespołem LKS Gąsawa i sięgnęły po tytuł Halowych Mistrzyń Polski w kategorii do lat 19.

ZŁOTE JUNIORKI SWARKA ! - Obrazek 1

Skład drużyny Swarka: Wiktoria Noculak, Julia Szynka, Julia Bittner, Dagmara Czerniak, Karolina Rozkres, Katarzyna Gibas, Marta Czujewicz, Anastazja Nowak, Monika Palacz, Maria Drozda, Julia Rymer, Marlena Mostowska, Katarzyna Nyka. Trener: Oriana Bratkowska. Kierownik drużyny: Agnieszka Palacz.

27.02.2021 w Poznaniu odbył się mecz finałowy Halowych Mistrzostw Polski juniorek. Swarzędzanki zmierzyły się z obrońcą tytułu sprzed roku i jednocześnie faworytkami tegorocznych rozgrywek. Mecz finałowy miał bardzo nietypowy przebieg. Rywalki przyjechały na spotkanie finałowe bez kontuzjowanych bramkarek i zagrały sześcioma zawodniczkami w polu. Zagrały tzw. „wysoką presją” bardzo utrudniając wyprowadzenie piłki spod bramki Swarka. Przez 3 kwarty gąsawianki dominowały na boisku, kreowały niezliczoną liczbę sytuacji bramkowych, ale dzięki znakomitej postawie bramkarki Swarka, Wiktorii Noculak, zdołały strzelić tylko 1 bramkę. W czwartej kwarcie jedna z nielicznych akcji Swarka zakończyła się wywalczeniem „krótkiego rogu” i bramką wyrównującą strzeloną przez Martę Czujewicz. Chwilę potem Gąsawianki strzeliły drugiego gola. Gdy do meczu zostały 2 minuty trenerka Oriana Bratkowska wycofała bramkarkę i na 40 sekund przed zakończeniem spotkania Maria Drozda wykorzystała błąd defensywy rywalek i doprowadziła do wyrównania.

Remis po 40 minutach gry oznaczał, że o tytule zdecydują karne zagrywki. Wygrały je swarzędzanki i to one mogły cieszyć się ze złotych medali Mistrzostw Polski.


ZŁOTO JUNIORÓW MŁODSZYCH SWARKA

Juniorzy Swarka po raz drugi z rzędu wywalczyli złoty medal Halowych Mistrzostw Polski. W turnieju finałowym pokonali wszystkich rywali.

27.02.2021 w Gąsawie odbył się turniej finałowy Halowych Mistrzostw Polski juniorów młodszych (kategoria do lat 16). Drużyna Swarka przystępowała do zawodów w roli faworyta i jak się okazało słusznie. W pierwszym meczu swarzędzanie pokonali zespół AZS AWF Poznań 6:0, w drugim LUKS Jedynka Miasteczko Śląskie 5:1. W obu spotkaniach drużyna szybko potrafiła wywalczyć przewagę i mogła sobie pozwolić na „oszczędzanie sił” na mecz finałowy.

ZŁOTO JUNIORÓW MŁODSZYCH SWARKA - Obrazek 1

Sukcesy naszych uczniów 2018/2019/2020

Zbiórka dla schroniska w Skałowie

Drogie Koleżanki i Koledzy, miło nam poinformować o kolejnym sukcesie nasze szkoły. Spośród wszystkich szkół i przedszkoli, które wzięły udział w zbiórce karmy dla zwierząt ze schroniska w Skałowie, zajęliśmy pierwsze miejsce. Klasa 0b zebrała najwięcej i w nagrodę pojedzie na wycieczkę do schroniska w Skałowie.
 
Warto wspomnieć, że następną w kolejności klasą, która tak bardzo zaangażowała się w zbiórkę jest  klasa 6g. Niestety zwycięzca mógł być tylko jeden.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i współpracę.
Zbiórkę prowadzili wolontariusze z klasy 8c: Zosia, Maksymilian, Alicja, Wiktoria i Piotr.

Pozdrawiamy
Bożena Zimnowłodzka i Iwona Stefaniak

Finał Powiatu w koszykówce dziewcząt

Z przyjemnością informujemy, że nasze dzielne koszykarki zajęły II miejsce w Finale Powiatu. Dziewczyny pokazały swoją moc  i walczyły do samego końca, zdobywając kosz za koszem. Wykazały się super celnością i taktyką gry. Gratulujemy wytrwałości w dążeniu do kolejnego awansu. Trzymamy kciuki dalej!!!

Gala sportu

W dniu 07.03.2019r. na uroczystej Gali Sportu w Swarzędzu zostały ogłoszone wyniki plebiscytu na Sportowca Roku. Dawid Wika- Czarnowski uczeń klasy VIIF w kategorii do lat 18 zajął ósme miejsce. Serdecznie gratulujemy!

VII Gminny konkurs czytelniczy z języka angielskiego

W ubiegły czwartek, 28 lutego, liczna reprezentacja naszej szkoły (aż 14 osób) udała się do Szkoły Podstawowej nr 2 w Swarzędzu na coroczny konkurs czytelniczy. Uczestnicy konkursu w ramach przygotowań musieli przeczytać ksiązkę w języku angielskim. Zadania konkursowe obejmowały zarówno zadania ze słuchu, jak i szczegółową znajomość treści książki. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że I miejsce zajął Szymon Jóźwiak z klasy 6g, a drugie Julia Szczepańska z klasy 6f. Serdecznie gratulujemy!

Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w piłce ręcznej chłopców

Kolejny sukces!!!

Nasza reprezentacja chłopców wywalczyła 1 miejsce w turnieju. Rozgrywki były bardzo emocjonujące. Walka była długa i zawzięta, poziom szkół był bardzo wyrównany w grze. Mimo tak wysokiej poprzeczki udało się wygrać wszystkie mecze. Wszyscy chłopcy dzielnie walczyli na boisku a bramkarz z poświęceniem bronił swojej bramki. W finale o 1 miejsce miejsce, w ostatniej minucie gry zdobyliśmy bramkę i pokonaliśmy SP 4 Swarzędz.
Jesteśmy z Was dumni!
Trzymamy teraz kciuki za Mistrzostwa Powiatu!
Reprezentacja chłopców:
1.Kacper Marmajewski
2. Szymon Wrzeszcz
3. Kamil Kuczkowski
4. Dawid Czechak
5. Mikołaj Kostrzewa
6. Filip Krasicki
7. Dawid Jaskóła
8. Emil Bucher
9. Jakub Krych
10. Adam Szymański
11.Mateusz Kędziora
12. Jakub Ginda

 Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w piłce ręcznej dziewcząt 

Z radością informujemy, że nasza reprezentacja dziewcząt zajęła 3 miejsce w zawodach. Od tego roku przybyło szkół i do rywalizacji staje ich aż 10, dlatego jesteśmy dumni, że udało nam się znaleźć w pierwszej trójce. Dziewczyny walczyły bardzo dzielnie do samego końca. W walce o 1 miejsce były dwie dogrywki ze szkołą z Paczkowa. Tylko jedną bramką nasze przeciwniczki wygrały, dlatego można powiedzieć , że jedną nogą były na podium:) 
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Reprezentacja dziewcząt:

1. Agata Matecka
2. Julia Zawieja
3. Wiktoria Włodarska
4. Oliwia Szramkiewicz
5. Patrycja Sznajder
6. Nicola Owczarz
7. Marta Walaszek
8. Anna Hermann
9. Anna Ochenduszko
10. Marta Gibki
11. Konstancja Petryk
12. Martyna Kostrzewska

Międzyszkolne zawody sportowe – wracamy z pucharem! 

Nasze uczennice w składzie Agata Matecka oraz Wiktoria Włodarska, zdobyły pierwsze miejsce w Międzyszkolnych Zawodach Badmintona Miasta i Gminy Swarzędz. Drugie miejsce w kategorii drużynowej zajęli uczniowie Dawid Jaskóła, Kajetan Kozłowski oraz Kacper Marmajewski. Zawody rozegrano w poniedziałek 22 października, w hali sportowej w Zalasewie. Zawodnikom serdecznie gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za dziewczęta, które wezmą udział w zawodach powiatowych!

Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w tenisie stołowym

Z przyjemnością informujemy, że nasza reprezentacja w składzie:  1. Cholewicka Marianna 2. Przepióra Oliwia 3. Foltynowicz Agnieszka 4. Fidor Maciej 5. Marcińczyk Błażej 6. Połczyński Adam 7. Kostrzewa Mikołaj 8. Jaskuła Dawid, zdobyła I i II miejsce w konkursie drużynowym chłopców oraz III miejsce w drużynowym konkursie dziewcząt- podczas Mistrzostw Miasta i Gminy Swarzędz w tenisie stołowym, które odbyły się 04 października w Szkole Podstawowej w Kobylnicy.

Z całego serca gratulujemy. Jesteśmy z Was dumni!

Sukcesy naszych uczniów 2017/2018

SWARZĘDZ – MIASTO, W KTÓRYM MIESZKAM

Nasza uczennica Natalia Nowak z klasy VII c zajęła I miejsce w swarzędzkim konkursie „Swarzędz-miasto, w którym mieszkam” tworząc prezentację multimedialną z okazji 380-lecia Swarzędza.

FINAŁ POWIATU W CZWÓRBOJU LA CHŁOPCÓW

We wtorek 24.04.2018r w Puszczykowie odbył się Finał Powiatu Poznańskiego w Czwórboju LA ( konkurencje, które wchodzą w skład to bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczka palantową, bieg na 1000 m). Po wygraniu zawodów w Gminie Swarzędz reprezentanci naszej szkoły w składzie: Kłak Mateusz, Zdenka Kacper, Skibiński Jakub, Rembecki Arkadiusz, Prosianowski Bartosz, Fidor Piotr zdobyli III miejsce w Powiecie. Gratuluję wszystkim chłopcom postawy i zaangażowania. Warto nadmienić iż Kacper Zdrenka zajął indywidualnie II miejsce zdobywając w sumie 256 punktów.

TURNIEJE W TAEKWONDO OLIMPIJSKIM

W  weekend 17-18.03.2018 r. nasi uczniowie uczestniczyli w wysokiej rangi turniejach w taekwondo olimpijskim. 
W belgijskim Lommel odbył się turniej z cyklu Pucharu Świata, gdzie w kategorii kadetów brązowy medal wywalczył Adam Połczyński. 
W tym samym czasie w Ostrowcu Świętokrzyskim rozegrany został Puchar Polski. Srebrne medale wywalczyli: Oksana Banaszak i Nikodem Połczyński. 

Serdeczne gratulacje!

MISTRZOSTWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM

22.03.2017 Uczniowie naszej szkoły w składzie: 

Gawrysiak Joanna V E

Przespolewska Martyna VI F

Kłak Mateusz VI E

Kaszuba Kacper VI C

Banaszak Oksana VII E

Szymańska Martyna VII D

Lewandowska Alicja VII E

Malinowski Igor VII C

Siwecki Tobiasz VII E

Marcińczyk Błażej VII F

Matuszak Jonasz VII E

Skonieczny Mateusz VII C

Wojciechowski Mikołaj VII F, wzięli udział w Mistrzostwach Szkół Podstawowych na ergometrze wioślarskim.

Ostatecznie Reprezentanci SP 5 zajęli 7 miejsce ( niestety dwoje Uczniów z kl. VI nie przyszło, przez co już na stracie mieliśmy obniżoną punktacje), nie zabrakło jednak zaangażowania, wsparcia i dopingu. 

Indywidualnie wśród chłopców klas VI najlepszy okazał się Mateusz Kłak z klasy VI E- zdobywca złotego medalu, do finału dziewcząt klas VII udało się awansować Oksanie Banaszak z klasy VII E i ostatecznie zajęła VI miejsce.

Gratulujemy wszystkim Uczniom !!!!!!

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY W PIŁCE KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT 01.02.2018 na Hali sportowej Unii Swarzędz odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w piłce koszykowej dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: 1.Marta Przespolewska 6F 2. Malwina Tujdowska 6G 3. Marta Gibki 5F 4. Marta Walaszek 5G 5.Nicole Owczarz 5G 6.Konstancja Petryk 5G 7.Anna Herman 5 G 8. Agata Matecka 5 G 9.Oliwia Szramkiewicz 5 G 10. Weronika Łączkowiak 4E 11.Anna Ochenduszko 5 G 12.Martyna Kostrzewksa 5 G wywalczyła II miejsce. Serdecznie gratulujemy postawy i serca pozostawionego ma boisku.  

KONKURS EKOLOGICZNY

24 listopada uczniowie naszej szkoły odebrali nagrody w konkursie ekologicznym „Czysto wszędzie – miło wszędzie? organizowanym przez Szkołę Podstawową w Wierzonce. Laureatami zostali:
w kategorii kl. IV – VII: Szymon Jóźwiak i Szymon Wrzeszcz z klasy V g – III miejsce zespołowo za przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat „Formy ochrony przyrody w Parku Krajobrazowym Puszcza Zielonka”
w kategorii kl. 0 – I za wykonanie pracy plastycznej „Jesienne inspiracje”: 
Mikołaj Sedlaczek kl. I e – I miejsce
Klaudia Sikorska kl. I d – III miejsce.
wyróżnienia za prace plastyczne w kategorii II – III otrzymały:
Daria Szeląg z klasy III e,
Nadia Szymkowiak z klasy III f i
Alan Zimniewski z klasy III h.
Dziękujemy pani Bożenie Zimnowłodzkiej za opiekę nad zespołem przygotowującym prezentację multimedialną oraz pani Elżbiecie Domańskiej pełniącej rolę koordynatora konkursu plastycznego. 
Wszystkim laureatom gratulujemy sukcesu!

KOLEJNY SUKCES ZAWODNIKÓW SWARKA

W weekend 4-5 listopada 2017 r. hokeiści trenujący w UKS Swarek Swarzędz Piątka wzięli udział w turnieju w Berlinie – 10. Bartlewski Turnier. Rywalizowaliśmy z profesjonalnymi klubami niemieckimi (np. Harvestehuder THC (aktualnie seniorski Mistrz Niemiec), HSV Hamburg, HTC Würzburg, CFL Berlin, Zehlendorf 88  i wiele innych).

No i stało się coś czego się nikt nie spodziewał.

Dziewczyny wygrały turniej w kategorii wiekowej MA (rocznik 2003). Chłopcy wygrali turniej w kategorii wiekowej KB (rocznik 2005).

Oglądaliśmy bardzo dobre mecze w naszym wykonaniu. Nasze dzieciaki są po prostu niesamowite. Nie mówiąc o trenerach…

Mieliśmy do wczoraj bardzo duży kompleks zachodnich, profesjonalnych drużyn, mających do dyspozycji wszystko (profesjonalne obiekty, nieporównywalny budżet, międzynarodowe doświadczenie, ogromne sukcesy). A wczoraj okazało się, że nasze dzieciaki grają z takim sercem i wiarą w siebie, że nic nie było ich w stanie zatrzymać. Klub z Berlina zaproponował nam nawet podjęcie stałej współpracy. Na pewno ją podejmiemy i mamy nadzieję, że zaowocuje ona kolejnymi sukcesami naszych zawodników.

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

Nasze uczennice godnie reprezentowały szkołę w gminnym konkursie recytatorskim. 
W kategorii klas I-III 
1. miejsce zajęła WIKTORIA DUSZYŃSKA z klasy 3h oraz 3. miejsce KAJA KAMIŃSKA z klasy 3e.
W kategorii klas 7 i klas gimnazjalnych
2. miejsce zajęła NATALIA NOWAK z klasy 7c.

EKO BABIE LATO

Podczas Festynu Rodzinnego Eko Babie Lato 2017 – klasa IIIg zdobyła I miejsce w konkursie Eko Dom. Dzieci tym razem zaprezentowały dom pasywny.

SUKCES BIEGACZY

Nasza sztafeta w rozgrywanych 26 września Mistrzostwach Miasta i Gminy Swarzędz w biegach przełajowych dziewcząt zajęła III miejsce, a sztafeta chłopców II miejsce. Dziekuję Uczniom za super atmosferę i włożoną pracę.
Szkołę reprezentowali :Mateusz Klak VI e, Kajetan Knopczyński VIe, Arkadiusz Rembecki VI g, Bartosz Prosianowski VI g, Dawid Maćkowiak VI f, Marcin Opielewicz VI d, Emil Bucher Vc, Połczyński Nicodem IV g, Joanna Sobik VI g, Wiktoria Sobik VI g, Natali Żakowska VI d, Weronika Szadziul VI d, Zofia Kaczmarek VI c, Alicja Szurpit VI c, Marta Walszek Vg, Wiktoria Włodarska Vg

Sukcesy naszych uczniów 2016/2017

Konkurs Wojewódzki

NATALIA NOWAK z kl. VI d uzyskała tytuł LAUREATA Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, a IDA KACZMAREK z klasy VI d tytuł FINALISTY tego konkursu.

Gratulujemy!

Kolejne sukcesy sportowe

W Międzynarodowym Pucharze Polski w Taekwondo Olimpijskim, który odbył się 16 października w Krynicy-Zdroju nasi uczniowie po raz kolejny zaprezentowali doskonałą formę.

Oksana Banaszak z klasy VIe zdobyła medal brązowy, a Daniel Skolimowski z klasy VIa – srebrny medal w kategorii  junior młodszy w walce sportowej.

Daniel Skolimowski stanął również we wrześniu na najwyższym podium podczas VIII Technicznych Mistrzostw Polski Poomsae w Białymstoku w turnieju dla dzieci do lat 14

 Udane występy uczniów naszej szkoły to również sukces ich trenerów, z których trzech to nauczyciele z naszej szkoły:  Agnieszka Scheffler, Łukasz Scheffler oraz Robert Sadurski.

Warto zaznaczyć, że zarówno Oksana, jak i Daniel są zawodnikami powołanymi do aktualnej Kadry Województwa Wielkopolskiego Teakwondo Olimpijskiego, co niewątpliwie jest wielkim wyróżnieniem.

Laureaci konkursu plastycznego

Uczniowie naszej szkoły znaleźli się wsród laureatów konkursu plastycznego pt. „Widokówki z leśnej wędrówki”. Konkurs przeprowadzany był w ramach zajęć edukacyjnych w „Leśnej Szkole” w Centrum Edukacji Ekologicznej Wielkopolskiego Parku Narodowego, w roku szkolnym 2015/2016. Przystąpiło do niego 1083 uczniów z 29 szkół. Jury wyłoniło 43 laureatów. Są wsród nich:
Kalina Szymańska i Zosia Wojtkowiak z obecnej klasy 2d, 
Kazimierz Piasek z klasy 2f, 
Michał Adamczyk z klasy 3d,
Jan Buttner z klasy 4d
Filip Krasicki i Kamil Kuczkowski z klasy 4f.

Sukces naszej absolwentki

Marii Hofman z klasy VI b (w roku szkolnym 2015/2016)

Z przyjemnością i dumą informujemy, że w konkursie plastyczno – literackim „Pod Dobrą Opieką”, który odbywał się w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł w roku szkolnym 2015/2016 w gronie laureatów znalazła się Maria Hofman z byłej klasy VI b.

Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych oraz Fundacja „Trzeźwy Umysł”.

Mimo, że Maria jest już naszą absolwentką miałam zaszczyt towarzyszyć Jej w uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się 25 października 2016 r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Dzięki uprzejmości Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu,  który od lat koordynuje przebieg kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł na terenie gminy Swarzędz wraz z laureatką pojechało do stolicy Jej Rodzeństwo, Tata oraz Pani Lidia Chałasiak Kierownik Sekcji Profilaktyki i Animacji Społecznej Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu.  Maria za swój wiersz otrzymała rower, kamerę i kask oraz książkę Jakuba Porady pod tytułem „Polska da radę” z jego dedykacją. Dziennikarz Jakub Porada prowadził całą uroczystość.

Gratulujemy naszej absolwentce, a Was drodzy uczniowie zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się wiosną 2017 r. Cenne nagrody czekają.

Zawody pływackie z okazji 5 urodzin Term Maltańskich

16 października 2016 odbyły się zawody pływackie z okazji „5 Urodzin Term Maltańskich”. W zawodach brali udział zawodnicyw wieku już od 5 lat. Swarzędz na tych zawodach reprezentowało 6 zawodników „Uczniowskiego Klubu Sportowego Fala Swarzędz”. W swoich kategoriach wiekowych zajęli dobre lokaty, poprawiając dotychczasowe rekordy życiowe.

Najmłodsi zawodnicy mogli wystartować tylko na dystansie 25 m rozgrywanych stylem dowolnym. W kategorii zawodników 8-9 lat Tymon Waligóra był dziewiąty. Następna kategoria 10-11 lat to srebrny medal Dawida Maćkowiaka (zdjęcie) oraz piąte miejsce Łukasza Waligóry, dziewiąte Zofii Konon  i dziesiąte Filipa Miłosza.

W kategorii zawodników 13 letnich, Klub reprezentowali Krzysztof Szmyt i Oskar Szymański. Krzysztof w swoim koronnym stylu grzbietowym zajął na dystansie 200 m pierwsze miejsce. Drugi był na 200 m stylem dowolnym, a trzeci na 200 m stylem zmiennym. W konkurencji 200m stylem dowolnym płynął z olimpijczykiem Kacprem Majchrzakiem, który zajął niekwestionowane pierwsze miejsce w kategorii open. Oskar zajął piąte miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym i ósme na 100 m stylem klasycznym.

W zawodach zorganizowano też jedną, nietypową dla pływania konkurencję. Była to sztafeta złożona z młodego zawodnika i dorosłego członka rodziny. Konkurencja ta padła łupem zawodnika Fali Dawida Maćkowiaka i jego wujka, którzy stanęli na najwyższym miejscu podium (zdjęcie). Konkurencja ta cieszyła się największym zainteresowaniem podczas całych zawodów. Połączyła we wspólnym wysiłku dzieci z rodzicami, wujkami, ciociami, a nawet dziadkami, budując i scalając więzy rodzinne.

Sukcesy naszych uczniów 2015/2016

Gminny Konkurs Czytelniczy Języka Angielskiego Po raz kolejny liczna grupa reprezentujących naszą szkołę uczniów wzięła udział w Gminnym Konkursie Czytelniczym Języka Angielskiego organizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Swarzędzu. Tym razem zadaniem uczestników było zapoznanie się z książką o Londynie i przyswojenie wiedzy na temat historii miasta, słynnych zabytków czy muzeów, a to wszystko w języku angielskim. W tym roku wyróżnienie w konkursie zdobył uczeń naszej szkoły Dominik Gabiś z klasy Va. Gratulacje!   Wojewódzki Konkurs Krasomówczy   Sukcesom uczniów naszej szkoły nie ma końca. Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość o kolejnych wyróżnieniach naszych uczniów. W sobotę 10 października 2015 r. odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Krasomówczego. Dwie czołowe lokaty w tym konkursie przypadły uczniom klasy VI f . I miejsce zajął Piotr Strzemecki a II Katarzyna Stadnik. Osoby te zostały jednocześnie wytypowane do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w Legnicy. Oboje uczniów przygotowywała do konkursu ich wychowawczyni i jednocześnie nauczyciel języka polskiego p. Justyna Waligóra. Wszystkim, zarówno uczniom jak i ich nauczycielce serdeczne gratulujemy. Będziemy trzymać kciuki za powtórzenie sukcesu w finale ogólnopolskim.   Znowu uczniowie naszej szkoły wśród nagrodzonych   Gratulujemy uczennicom klasy V e Karolinie GrossyWiktorii Noculak, które zdobyły nagrody w organizowanym przez Zespół Szkół w Paczkowie konkursie Ekologicznym Na EKO ROBOTA Z PRZYSZŁOŚCI. Praca Karoliny znalazła się na I miejscu, a Eko Robot Wiktorii został wyróżniony. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a Karolinie i Wiktorii gratulujemy. Dziękujemy także szkolnym koordynatorom tego konkursu: p. Bernadetcie Dolińskiej – klasy I – III i p. Bartłomiejowi Maciejewskiemu  – kl. IV – VI.   Sukcesy w ogólnopolskim konkursie plastyczno-literackim   Z radością przyjęliśmy wiadomość, że w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Literackim „Bądźmy niby pióro w ręku Boga” zorganizowanym z okazji 150 rocznicy urodzin Św. Urszuli Ledóchowskiej, praca literacka Natalii Nowak z klasy V d zdobyła nagrodę specjalną, a prace plastyczne Anny Blachowskiej z kasy II d i Zuzanny Przybylskiej z klasy III e zostały wyróżnione. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu z naszej szkoły, a szczególnie nagrodzonym dziewczynkom. Organizatorem konkursu było Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego w Warszawie.   Kolejne sukcesy zawodników w Taekwondo
Oksana i Daniel ze złotymi medalami Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Taekwondo. 3 października 2015 w Bornem Sulinowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo Olimpijskim. Każdy z zawodników rywalizował w dwóch konkurencjach, obowiązkowo w walce i dodatkowo w konkurencji sprawnościowej lub technicznej. Reprezentanci naszej szkoły Oksana Banaszak z klasy VeDaniel Skolimowski z klasy Va udowodnili świetną formę sięgając po mistrzowskie tytuły w walkach! Daniel zdobył także tytuł v-ce mistrza w konkurencji technicznej – poomse, a Oksana wygrała konkurencję sprawnościową. Udane występy uczniów naszej szkoły to również sukces ich trenerów, z których trzech to nauczyciele z naszej szkoły:  Agnieszka Scheffler, Łukasz Scheffler oraz Robert Sadurski. GRATULUJEMY zwycięzcom turnieju i ich trenerom!         
Brawa dla Daniela!
Daniel Skolimowski z klasy Va wywalczył brązowy medal w kategorii młodzik na 7. Technicznych Mistrzostwach Polski w Taekwondo Olimpijskim w turnieju dla dzieci do lat 14, który odbył się 26 września w Białymstoku. Gratulujemy sukcesu na ogólnopolskim turnieju! Udany występ ucznia SP5 to również sukces trenerów, z których trzech to nauczyciele naszej szkoły. Szczególne podziękowania za przygotowanie Daniela do Mistrzostw należą się pani Agnieszce Scheffler.            

Sukcesy naszych uczniów 2014/2015

Sukcesy zawodników Fali Swarzędz

Startem w Letnich Mistrzostwach Okręgu Wielkopolskiego zawodnicy Fali Swarzędz podsumowali cykl startów w czerwcowych zawodach pływackich.

Rozpoczęli 5 czerwca na Termach Maltańskich w I Meetingu Pływackim im. Macieja Frankiewicza. Wystartowało w nich trzech zawodników Fali Swarzędz. W kategorii dziewcząt 14-letnich Dominika Barczyk zajęła 10 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym i pierwsze miejsce na jej koronnym dystansie – 100 metrów stylem grzbietowym. W kategorii dziewcząt 16-letnich Aleksandra Grygier uplasowała się na 5 miejscu na dystansie 50 metrów stylem dowolnym i 2 miejscu na 100 metrów stylem klasycznym. Chłopców reprezentował 12-letni Krzysztof Szmyt. Wywalczył on 9 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym i 4 miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym.

13 czerwca na obiekcie Term Maltańskich Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 lat. Fala na te zawody skierowała tylko jednego zawodnika – Krzysztofa Szmyta. Na dwa starty zdobył dwa złote medale.

13 czerwca na obiekcie Akademickiego Centrum Sportu w Toruniu odbyły się zawody O Błękitną Wstęgę Wisły Junior Cup. Wzięło w nich udział ponad 200 uczestników z 25 klubów, wśród nich dwóch zawodników Fali Swarzędz. Zaprezentowali się oni znakomicie i poprawiając rekordy życiowe zdobyli 3 medale (1 złoty, 1 srebrny i 1 brązowy). Dziesięcioletni Dawid Maćkowiak w konkurencji 50 metrów stylem dowolnym z czasem 40,58 zajął 4 miejsce, a na 50 metrów stylem klasycznym z czasem 51,19 był trzeci. W kategorii ośmiolatków Karol Barczyk był drugi na 25 metrów stylem dowolnym i zdecydowanie zwyciężył na 25 metrów stylem grzbietowym.

20 czerwca z Letnich Mistrzostw Okręgu Wielkopolskiego zawodniczki Fali wróciły z trzema brązowymi medalami. Dominika Barczyk zdobyła dwa krążki płynąc stylem grzbietowym na dystansie 100 i 200 metrów, a Aleksandra Grygier na 200 metrów stylem klasycznym.

Zdzisław Radosz

Skip to content