Szkoła Podstawowa nr 5 im. prof. Adama Wodziczki w Swarzędzu

Uczeń uczy ucznia

1. Mieszko I – pierwszy władca Polan, Dobrawa, przyjęcie chrztu w 966 roku.

Uczniowie klasy 8d Michalina i Marcel Kwaśniewscy oraz Maja Tomyślak pod kierownictwem nauczyciela historii pani Aleksandry Biedziak przygotowali i przeprowadzili lekcję dla uczniów klasy 2b i 0b.

Byli przebrani w dawne kostiumy, opowiadali o  Mieszku I i jego żonie Dobrawie oraz o przyjęciu chrztu w 966 roku, a także o zamieszkiwaniu ludności w grodzie i podgrodziu. Wykorzystali prezentację multimedialną a podsumowaniem lekcji było rozwiązanie quizu na tabletach poprzez aplikację quizzy.rocks/Mieszko. Młodsi uczniowie zapamiętali wiele szczegółów z tej lekcji.

2. Dzielenie się wiedzą

Uczniowie w naszej szkole korzystają z metody “Uczeń uczy ucznia”, która jest jednym z najefektywniejszych sposobów przyswajania wiedzy. Uczniowie przy współpracy z nauczycielami planują lekcje, przygotowują materiały i przeprowadzają zajęcia. Metoda pobudza uczniów do działania, dzielą się swoimi zainteresowaniami oraz kształtują umiejętności wystąpień publicznych. W procesie nauczania-uczenia się stosują różnorodne narzędzia. Praca tą metodą wzmacnia relacje, zarówno między uczniami, jak i między uczniami a nauczycielem. Zachęcamy do zapoznania się z lekcjami, które zostały przeprowadzone tą metodą.

Uczniowie klasy 2b i 5 f świetnie bawili się, grając w gry planszowe, przygotowane przez starszych uczniów wg własnych pomysłów na lekcji języka angielskiego. Wspólna zabawa była doskonałą okazją na ćwiczenie logicznego myślenia i naukę języka angielskiego oraz wzajemnego poznania się.

Nauczyciel języka angielskiego – pani Marta Dobrowolska informuje młodszych uczniów, w jaki sposób powstawały gry i jak będą przebiegały zajęcia.

Powrót do listy artykułów

Skip to content