Szkoła Podstawowa nr 5 im. prof. Adama Wodziczki w Swarzędzu

O swarzędzkich meblach- gra miejska

Szanowni rodzice, drodzy uczniowie!

Z pewnością nie trzeba Wam przedstawiać miasta, w którym mieszkacie i w którym uczęszczacie na zajęcia szkolne. Wiecie, że Swarzędz kojarzony jest przede wszystkim z rzemiosłem stolarskim. Od kilku lat przez miasto prowadzi Swarzędzki Szlak Meblowy, który został wzbogacony o nową Grę Miejską „O swarzędzkich meblach” z serii Wielkopolskie Questy. Premiera gry nastąpi już w najbliższą sobotę 11 września.


Zapraszamy do wspólnej zabawy cale rodziny, grupki przyjaciół, każdego z osobna!

► Jak zagrać?

Nasza gra łączy elementy zabawy i wiedzy o historii swarzędzkiego stolarstwa. Poszukiwanie skarbu i radość odkrywania i może stać się prawdziwą, pełną przygód wyprawą. Zabawa polega na przemieszczaniu się po Swarzędzkim Szlaku Meblowym zgodnie z rymowaną instrukcją, opisaną w karcie questowej. Finałem jest odgadnięcie hasła i odkrycie skarbu.

W skrzyni skarbów znajdować się będzie pieczątka, którą trzeba opieczętować kartę questową we wskazanym miejscu. Przejście trasy zajmuje od 45 min do 1 godziny.

► Skąd wyruszyć?

11 września ruszamy spod Pawilonu Cechu Stolarzy Swarzędzkich przy ul. Wrzesińskiej (przy tzw. ,,dużym krześle”), gdzie pobrać można karty questowe

w godzinach 12:00 – 14:30.

► Co na mecie?

Meta znajdować się będzie na parkingu przy pływalni „Wodny Raj”, na stoiskach Cechu Stolarzy Swarzędzkich oraz Swarzędzkiego Muzeum Historii i Sztuki. Trzeba na nią dotrzeć do godz. 15:30.
Po okazaniu na mecie pieczątki questowej każdy otrzyma pamiątkowy upominek.

Zapraszamy do zabawy!

Quest „O swarzędzkich meblach” to nowa atrakcja turystyczna umożliwiająca indywidualne zwiedzanie Swarzędzkiego Szlaku Meblowego, a przy okazji miasta. Na szlaku staną nowe tablice informacyjne, opisujące zwiedzane miejsca. Z czasem pojawią się także tajemnicze postacie…

Gra powstała we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu w ramach serii „Wielkopolskie Questy”.

Partnerzy: Producenci Mebli Swarzędzkich, Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki

Skip to content