Szkoła Podstawowa nr 5 im. prof. Adama Wodziczki w Swarzędzu

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat

Organizacja szczepień i materiały:

Szczepienia w swarzędzkich szkołach będą odbywały się według następującego harmonogramu:
I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze,przesłanie materiałów i spotkania z rodziców z pielęgniarką szkolną- chętni rodzice mogą zwrócić się do pani pielęgniarki z prośbą o taką konsultację. Pani Grażyna Manka jest dostępna codziennie, w godzinach 7:30-15:05. Telefon 618175303
II tydzień września (6.09-12.09) – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień, istnieje możliwość zaszczepienia dziecka oraz członków rodziny.

Uczniowie swarzędzkich szkół będą mieli możliwość zaszczepienia się w Punkcie Szczepień Powszechnych znajdującym się w Swarzędzu przy budynku Sceny Plenerowej przy Pływalni Wodny Raj w Swarzędzu, ul. Kosynierów 1. Szczegóły (wyznaczenie godziny oraz dnia dla konkretnej szkoły) zostaną określone po otrzymaniu informacji dotyczącej liczby chętnych.

Materiały informacyjne oraz filmy edukacyjne:

Poniżej przedstawiamy list Ministra Zdrowia w sprawie szczepień uczniów w wieku 12-18 lat.

Poniżej kwestionariusz, który należy wypełnić z dzieckiem przed szczepieniem i okazać lekarzowi kwalifikującemu do szczepienia:

List rodziców Fundacji „Rodzice Szkole” dotyczący szczepienia:

Skip to content