Szkoła Podstawowa nr 5 im. prof. Adama Wodziczki w Swarzędzu

ERASMUS PLUS

Erasmus +

Od 1. 06 2016 roku szkoła uczestniczy w  projekcie finansowanym z funduszy FRSE POWERSE w ramach Erasmus +, akcja pierwsza: mobilność edukacyjna.

W projekcie uczestniczy 11 osób, 3 anglistów, dyrektor szkoły, pedagog, bibliotekarz, nauczyciel wychowania fizycznego  i czterech nauczycieli nauczania zintegrowanego. Uczestnicy projektu pod tytułem „ Potencjał miarą możliwości” w lipcu  2017 będą uczestniczyli w kursach metodyczno-językowych (angliści) w Wielkiej Brytanii i na Malcie i kursach języka angielskiego również na Malcie. Celem tych wyjazdów jest doskonalenie warsztatu pracy nauczycieli uczących języka angielskiego i dla wszystkich uczestników projektu podniesienie poziomu umiejętności posługiwania się językiem angielskim, który jest niezbędny do nawiązania współpracy z nauczycielami uczącymi w szkołach podstawowych w innych krajach oraz wzbogacania warsztatu pracy nauczycieli o wiedzę, metody i narzędzia prezentowane w publikacjach anglojęzycznych. Będzie to miało znaczący wpływ na poszerzenie oferty edukacyjnej naszej szkoły. Przełoży się to na lepsze efekty nauczania w wymiarze osiągnięć naszych uczniów w testach, egzaminach i konkursach zewnętrznych. Projekt ten otworzy  naszą szkołę na międzynarodowe kontakty między szkołami, nauczycielami i uczniami. W ramach projektu (job shadowing) chcemy odwiedzić szkoły podstawowe w Islandii i  Finlandii, by poznać warunki  pracy, organizację, nauczycieli i metody i narzędzia pracy. Projekt trwał będzie dwa lata. 

Dzięki uczestnictwu w programie Erasmus Plus, nauczyciele naszej szkoły mają doskonałą okazję poznać zasady organizacji      i funkcjonowania szkół w krajach Europy. W wyniku tej wymiany doświadczeń, staramy się wprowadzić do codziennej pracy naszej szkoły innowacyjne i sprawdzone metody nauczania oraz organizacji placówki. Nauczyciele z innych krajów odwiedzają również naszą szkołę, stwarzając doskonałą okazję wszystkim uczniom do podnoszenia kompetencji jezykowych. Wiele tematów poruszanych podczas współpracy nawiązuje do realizowanych wspólnie z uczniami międzynarodowych projektów eTwinning. Widząc ogromne korzyści z takiej wymiany, w tym roku postanowiliśmy napsiać projekt, który obejmuje również mobilność uczniów. mamy nadzieję, że otrzymamy akceptację komisji i w przyszłym roku szkolnym będziemy mogli zabrać ze sobą uczniów i przywitać uczniów z innych krajów uczestniczacych w wymianie, w naszej szkole!

      Akureyri- Kveðja frá Íslandi!

               Akureyri- Islandia

Oulu- tervehdykset Suomesta!

Oulu- Finlandia

(już wkrótce pojawi się prezentacja)

Alanya-Türkiye’den selamlar!

Alanya- Turcja

(już wkrótce pojawi się prezentacja)

Valletta-Tislijiet minn Malta!

Valletta- Malta

(już wkrótce pojawi się prezentacja)

!Palacios de la Sierra-Saludos desde españa!

Palacios de la Sierra- Hiszpania

<iframe id=”vp10S1uc” title=”Video Player” width=”432″ height=”243″ frameborder=”0″ src=”https://s3.amazonaws.com/embed.animoto.com/play.html?w=swf/production/vp1&e=1560014407&f=0S1ucS45sBMaNpYjQ3R0Jg&d=0&m=p&r=360p+480p+720p&volume=100&start_res=720p&i=m&asset_domain=s3-p.animoto.com&animoto_domain=animoto.com&options=” allowfullscreen></iframe>

   Phuket-ขอแสดงความนับถือจากประเทศไทย!

Phuket- Tajlandia

(już wkrótce pojawi się prezentacja)

Bielefield-Viele Grüße aus Deutschland!

Bielefield- Niemcy

(już wkrótce pojawi się prezentacja)

Skip to content