Erasmus +
Od 1. 06 2016 roku szkoła uczestniczy w projekcie finansowanym z funduszy FRSE POWERSE w ramach Erasmus +, akcja pierwsza: mobilność edukacyjna.
W projekcie uczestniczy 11 osób, 3 anglistów, dyrektor szkoły, pedagog, bibliotekarz, nauczyciel wychowania fizycznego i czterech nauczycieli nauczania zintegrowanego. Uczestnicy projektu pod tytułem „ Potencjał miarą możliwości” w lipcu 2017 będą uczestniczyli w kursach metodyczno-językowych (angliści) w Wielkiej Brytanii i na Malcie i kursach języka angielskiego również na Malcie. Celem tych wyjazdów jest doskonalenie warsztatu pracy nauczycieli uczących języka angielskiego i dla wszystkich uczestników projektu podniesienie poziomu umiejętności posługiwania się językiem angielskim, który jest niezbędny do nawiązania współpracy z nauczycielami uczącymi w szkołach podstawowych w innych krajach oraz wzbogacania warsztatu pracy nauczycieli o wiedzę, metody i narzędzia prezentowane w publikacjach anglojęzycznych. Będzie to miało znaczący wpływ na poszerzenie oferty edukacyjnej naszej szkoły. Przełoży się to na lepsze efekty nauczania w wymiarze osiągnięć naszych uczniów w testach, egzaminach i konkursach zewnętrznych. Projekt ten otworzy naszą szkołę na międzynarodowe kontakty między szkołami, nauczycielami i uczniami. W ramach projektu (job shadowing) chcemy odwiedzić szkoły podstawowe w Islandii i Finlandii, by poznać warunki pracy, organizację, nauczycieli i metody i narzędzia pracy. Projekt trwał będzie dwa lata.

Dzięki uczestnictwu w programie Erasmus Plus, nauczyciele naszej szkoły mają doskonałą okazję poznać zasady organizacji i funkcjonowania szkół w krajach Europy. W wyniku tej wymiany doświadczeń, staramy się wprowadzić do codziennej pracy naszej szkoły innowacyjne i sprawdzone metody nauczania oraz organizacji placówki. Nauczyciele z innych krajów odwiedzają również naszą szkołę, stwarzając doskonałą okazję wszystkim uczniom do podnoszenia kompetencji jezykowych. Wiele tematów poruszanych podczas współpracy nawiązuje do realizowanych wspólnie z uczniami międzynarodowych projektów eTwinning. Widząc ogromne korzyści z takiej wymiany, w tym roku postanowiliśmy napsiać projekt, który obejmuje również mobilność uczniów. mamy nadzieję, że otrzymamy akceptację komisji i w przyszłym roku szkolnym będziemy mogli zabrać ze sobą uczniów i przywitać uczniów z innych krajów uczestniczacych w wymianie, w naszej szkole!
Akureyri- Kveðja frá Íslandi!
Akureyri- Islandia