Szkoła Podstawowa nr 5 im. prof. Adama Wodziczki w Swarzędzu

CLIL – Content and Language Integrated Learning

Termin CLIL został nazwany przez Davida Marsha z Uniwersytetu Jyväskylä w Finlandii (1994). CLIL odnosi się do sytuacji, w których przedmioty lub ich części są nauczane w języku obcym o podwójnych celach, a mianowicie uczeniu się treści i jednoczesnej nauki języka obcego.

Nauczyciele naszej szkoły starają się stworzyć jak najwięcej sytuacji, w których podczas pobytu w szkole jednocześnie używa się pojęć w języku angielskim. W tym celu przygotowywane są miedzy innymi dwujęzyczne karty pracy dla uczniów. Metodę CLIL w naszej szkole zapoczątkowała współpraca ze szkołą w Hiszpanii, gdzie podczas wizyty w ramach realizowanego projektu Erasmus+ mogliśmy poznać sposób pracy oraz zaobserwować jej efekty.

Skip to content