Szkoła Podstawowa nr 5 im. prof. Adama Wodziczki w Swarzędzu

Kampania „Otwórz się na pomoc”

Wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Swarzędzu zachęcamy uczniów i rodziców naszej szkoły do udziału w kampanii „Otwórz się na pomoc” poświęconej problemowi uzależnienia dzieci od komputera i internetu.

W ramach kampanii został stworzony interaktywny film, w którym to osoba oglądająca podejmuje decyzję. Scenariusz filmu został opracowany we współpracy z doświadczoną  psycholog dziecięcą i terapeutką Mają Pisarek. Zadaniem widzów jest pokierowanie losami Dominika – 12-letniego chłopca, który musi zmierzyć się z własnymi słabościami i uzależnieniem od gier komputerowych.  Podjęte przez widzów decyzje podczas filmu mają wpływ na przebieg fabuły. Jedne wybory przybliżają Dominika do rodziny, inne sprawiają, że coraz bardziej zatapia się w świecie cyfrowego uzależnienia.  To, jak zakończy się ta historia, zależy więc tylko od widza, bo to on podejmuje decyzje.  W kampanii „ Otwórz się na pomoc” została przygotowana także specjalna sekcja „Prawdziwe historie”, w której przedstawiono historie dzieci borykających się z problemem m.in. hejtu i przemocy w sieci, uzależnienia do alkoholu , a także część poświęcona problemowi zdrowia psychicznego rodziny w zamknięciu”.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami oraz do wzięcia udziału w kampanii. Materiały- Otwórz się na przemoc.

Skip to content