Szkoła Podstawowa nr 5 im. prof. Adama Wodziczki w Swarzędzu

Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej

Od środy 24 stycznia w naszej szkole wszyscy pracownicy szkoły uczestniczą w kursach przypominających zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Korzyść z posiadania takiej wiedzy i umiejętności, jest oczywista – przecież dzięki temu możemy uratować komuś życie.

Podczas szkolenia- oprócz sporej dawki wiedzy, nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi będą mieli również przećwiczyć resuscytację osoby dorosłej oraz dziecka, układanie osoby wymagającej pomocy w pozycji bocznej bezpiecznej, sposoby reagowania na sytuację zadławień i krwotoków, a także użycia automatycznego defibrylatora zewnętrznego- zarówno u osoby dorosłej, jak i dziecka. Swoją wiedzą dzieli się z nami pan ratownik medyczny. Bardzo dziękujemy!

Skip to content