Szkoła Podstawowa nr 5 im. prof. Adama Wodziczki w Swarzędzu

Nantenaina Nirintsoa

Społeczność naszej szkoły od dwóch lat wspiera edukację chłopca z Madagaskaru. Dzięki Fundacji Dzieci Madagaskaru przekazaliśmy środki na jego naukę i wyżywienie w szkole od pierwszego roku nauki. Dostaliśmy nowe informacje o Nantenaina.  Z listu otrzymanego od pracowników Fundacji wiemy, że poradził on sobie bardzo dobrze na egzaminach kończących drugą klasę. Uzyskał aż 8,27/20 punktów co jest bardzo dobrym wynikiem, który oczywiście pozwolił mu na promocję do kolejnej klasy. Od września chłopiec rozpoczął więc klasę 9 eme (3 klasę szkoły podstawowej). Wakacje spędził w domu bawiąc się z kolegami z podwórka. Mamy nadzieję, że w tym roku szkolnym uda nam się zebrać środki na kolejny rok jego nauki. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Fundacja Ankizy Gasy – Dzieci Madagaskaru 

Skip to content