Szkoła Podstawowa nr 5 im. prof. Adama Wodziczki w Swarzędzu

Narodowy Dzień Polskich Dzieci Wojny

10 września 2023r. czyli w najbliższą niedzielę, będziemy po raz pierwszy obchodzić Narodowy Dzień Polskich Dzieci Wojny.
Z tej okazji, społeczność szkolna SP5 w dniu dzisiejszym oddała hołd Polskim Dzieciom Wojny, które mimo traumy, której przyczyną było okrucieństwo II wojny światowej, potrafiły dźwigać ze zgliszcz naszą Ojczyznę, budując tym samym lepszą przyszłość dla kolejnych pokoleń.

Zgodnie z treścią ustawy, celem tego nowego święta jest oddanie hołdu Polskim Dzieciom Wojny, które mimo ogromnych traum doświadczonych podczas II wojny światowej, spowodowanych przez okupantów niemieckich i sowieckich, wykazały niezwykłą siłę ducha w trudnych czasach, pomagając odbudować naszą Ojczyznę.

Skip to content