Szkoła Podstawowa nr 5 im. prof. Adama Wodziczki w Swarzędzu

Szkolna ławka przyjaciółek

Nasza szkoła przystąpiła do programu Akademia Dojrzewania. Bierzemy również udział w konkursie Szkolna Ławka Przyjaciółek.

Dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu naszej uczennicy – Martyny Tomkowiak, która wspólnie z tatą, Panem Łukaszem Tomkowiakiem wykonała ławkę, (w całości przygotowaną z materiałów z odzysku, a konkretnie…palet), którą teraz uczennice i uczniowie naszej szkoły będą mogli udekorować wg uznania.

Szkolna Ławka Przyjaciółek to symboliczne miejsce wsparcia, mówiące, że nastolatka w szkole nie pozostaje sama, mające zapobiegać poczuciu wykluczenia i samotności. Ławka ma być miejscem wspierającym relacje. To właśnie tam uczennice będą mogły porozmawiać ze sobą, z nauczycielem, psychologiem… To miejsce, które ma zbliżyć, pomóc rozwiązać problem z relacją, samooceną i każdy inny. To miejsce wyrażania swoich uczuć i myśli.

Szkoły biorące udział w konkursie wykonają też dwa z trzech zadań konkursowych:

„BĄDŹ SOBĄ” ,

„REALIZUJ MARZENIA”,

„JESTEŚ DLA NAS WAŻNA”.

Nasz wybór padł na dwa ostatnie. W poniedziałek 20.03.2023r. uczennice z SU wejdą do klas z komunikatem, w jaki sposób będzie można wykonać zadanie do hasła: Realizuj Marzenia.

Liczymy na Wasze zaangażowanie, a Panu Łukaszowi dziękujemy za wkład pracy i …Piękną ławkę!

opiekun: p. Aleksandra Biedziak

Skip to content