Szkolne wyzwanie sportowe- wyniki

SZKOLNE WYZWANIE SPORTOWE SP5 SWARZĘDZ

Zwycięzcą w kategorii „jazda na rowerze” jest

Ernest  Cierpiński z klasy 7B

Ernest w dniach 26.09-02.10 przejechał w sumie 135 km. Jako ciekawostkę dodam, że w tym roku podczas wakacji Ernest przejechał rowerem ze Swarzędza do Częstochowy

500 km w 6 dni.

Gratulujemy i dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagrody specjalnej -bon do sklepu Decathlon.

Nauczyciele WF

——————————————————————————————————————–

Organizator:  Nauczyciele wf

koordynator klas IV – VI Pani Oriana Bratkowska
                                       koordynator klas VII-VIII Pani Agnieszka Scheffler

Kto może wziąć udział ?  Wszyscy uczniowie i nauczyciele

Cele:

• Zachęcenie uczniów i nauczycieli do regularnego wysiłku fizycznego
  •  Zachowanie zdrowia i sprawności fizycznej
  •  Wspólne pokonanie jak największej ilości kilometrów w ciągu całego tygodnia
  • Wzajemna mobilizacja do treningów
  •  Wyłonienie i nagrodzenie zwycięzców wyzwania w 3 kategoriach

Czas trwania : 26.09 -02.10.2022

Na czym polega sportowe wyzwanie ?

Są to wyzwania sportowe w których tylko Ty decydujesz: jaki rodzaj wysiłku podejmiesz, kiedy i gdzie.

Proponujemy 2 rodzaje wyzwań w zależności od upodobań i stopnia wytrenowania:

1. JAZDA NA ROWERZE– wysiłek w postaci jazdy ciągłej na rowerze (pod uwagę bierzemy ilość km)

2. BIEG– wysiłek w postaci biegu ciągłego (pod uwagę bierzemy ilość km)

Czego potrzebujesz do udziału w szkolnym  wyznaniu ?

• telefon z aplikacją, która zapisuje aktywność i trasę pokonanego dystansu (MapMyRun, RunKeeper, Sports Tracker, GPS Sports Tracker itp.).
  • smartwatch połączony z aplikacją, która zapisuje trasę pokonanego dystansu
  •  w przypadku udziału w wyzwaniu nr 1- jazda na rowerze – sprawny rower, kask, elementy odblaskowe
  • w przypadku udziału w wyzwaniach nr 2  -wygodne buty i strój sportowy dobrany do warunków pogodowych
  • pozytywne nastawienie i dobry humor

Jak dokumentować podjęte wyzwanie?

Aby zadanie mogło być zaliczone zdjęcie to powinno zawierać:

• datę treningu
  • rodzaj aktywności (bieg, jazda na rowerze),
  •  łączny czas treningu,
  • mapę pokonanej trasy

Monitorujesz wyzwanie każdego dnia od początku wyzwania 26.09-poniedziałek do ostatniego dnia 02.10-niedziela.

Wszystkie swoje aktywności wysyłasz w jednym mailu po zakończeniu wyzwania. Na wysłanie wiadomości masz 3 dni, od 03– 05.10.2022.

Klasy IV-VI wysyłają maila do Pani Oriany Bratkowskiej – o.bratkowska@sp5szkola.pl
Klasy VII-VIII wysyłają maila do Pani Agnieszki Scheffler –

a.scheffler@sp5szkola.pl

POSTANOWIENIA KOŃCOWE I WAZNE INFORMACJE:

• Zgłaszając swój udział w wyzwaniu sportowym wyrażasz zgodę na ujawnienie swojego imienia, nazwiska oraz uzyskanych wyników na stronie szkoły (oficjalne ogłoszenie wyników)  oraz gazetce szkolnej
  • Podejmuj wysiłek tylko w miejscach dozwolonych, bezpiecznych dla Ciebie z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa oraz przepisów ruchu drogowego.
  • Strój sportowy i obuwie dostosuj do panujących warunków pogodowych.
  • Pamiętaj, aby wysiłek, który podejmiesz, był na miarę Twoich możliwości fizycznych (jeśli w czasie wysiłku źle się poczujesz zwolnij tempo lub przerwij go).
  • Informuj swoją rodzinę dokąd wychodzisz i w jakim celu.
  • Nie podejmuj wysiłku fizycznego na czczo lub bezpośrednio po obfitym posiłku.
  • Pamiętaj o nawodnieniu organizmu.
  • Ostateczny termin nadsyłania dokumentacji podjętych aktywności 05.10.2022
  • Ogłoszenie wyników i wyłonienie zwycięzców w każdej kategorii- do 16.10.2021
  • Każdy uczestnik zobowiązany jest do zachowania treningów w historii aplikacji i w razie potrzeby umożliwić ich weryfikację organizatorom.
  • Uczestnik może być wykluczony z rywalizacji jeśli organizator lub inni uczestnicy zauważą jakieś oszustwo (np. skreen z nie swojej aplikacji, wynik świadczący o tym, że mogło dość do spreparowania wyniku).

Co możesz stracić biorąc udział w challengu?

– zbędne kilogramy 😛

Co możesz zyskać?

– pewność siebie, dobre samopoczucie, wymarzoną sylwetkę, wysoki poziom endorfin, zazdrosne spojrzenia rodziny i przyjaciół gdy zauważą Twoją metamorfozę, satysfakcję z osiągniętego wyniku, medal itp. itd.

Jeżeli coś jest nie jasne – wszystkie pytania proszę kierować do

Pani Oriany Bratkowskiej i Agnieszki Scheffler 🙂