Szkoła Podstawowa nr 5 im. prof. Adama Wodziczki w Swarzędzu

Uczniowska książka kucharska

Ciało dzieci, rozwijając się, potrzebuje wartościowego budulca, czyli substancji pozwalających na wzrastanie i jak najlepsze wykorzystanie swego potencjału. To, co jemy, jest paliwem, substancją, która może poprawić jakościowo funkcjonowanie organizmu.

Mając tę wiedzę, zachęciłyśmy rodziców, aby wspólnie z dziećmi zrobili zakupy, na które złożą się produkty z przygotowanej przez panią dietetyczkę listy, a następnie wyczarowali w domu potrawę według swego lub zapożyczonego przepisu.

Trzy przepisy na zdrowe i smaczne potrawy zebraliśmy w książkę kucharską „Spotkajmy się przy stole”. Zachęcamy do lektury oraz rodzinnego przyrządzania dań i zasiadania razem do stołu.

SMACZNEGO!

Zespół pedagogiczny

Skip to content