Szkoła Podstawowa nr 5 im. prof. Adama Wodziczki w Swarzędzu

Ruszamy w Świat! Projekty mobilności Erasmus plus

Z ogromną radością informujemy o dwóch projektach, które wygrały tegoroczną edycję naboru Erasmus Plus. W ramach realizacji projektu KA210 „Różnorodność, która może łączyć” oraz ” Z tego, co mamy efektywnie korzystamy” uczniowie szkoły będą uczestniczyli w tematycznych warsztatach, zajęciach, wycieczkach. Głównym celem projektów są ochrona środowiska i walka ze zmianami klimatu, a także zwiększanie świadomości dotyczącej dziedzictwa kulturowego, rozwijanie postaw tolerancji i akceptacji oraz poszanowanie odmienności kulturowej i zwiększanie kompetencji językowych i cyfrowych. Partnerami projektu ekologicznego są szkoła Sehit Ebubekir Durmus Ortaokulu z Adany w Turcji i CEIP Fulgencio Ruiz z Murcji w Hiszpanii. W ramach projektu tematycznie związanego z dziedzictwem kulturowym współracować będziemy z: Istituto Comprensivo Giovanni XXIII- szkołą z Recale we Włoszech i zOsnovna skola Davorina Trstenjaka  z miejscowości  Hrvatska Kostajnica w Chorwacji.

Zaangażowanie w projekty przyniesie wszystkim szkołom uczestniczącym wzrost umiejętności kadry w obszarze realizacji projektów współpracy międzynarodowej i może stanowić dobrą bazę dla dalszego angażowania się w edukacyjne projekty międzynarodowe. Projekt wnosi europejską wartość dodaną poprzez pracę nad rezultatami projektu w gronie międzynarodowym. W projekcie planuje się wykorzystanie eTwinning i równoległą realizację projektów wirtualnych.

Uczniowie obecnych klas 5 i 6 będą mogli bezpłatnie wyruszyć w podróż do szkół w Chorwacji, Turcji, Hiszpanii oraz Włoch które uczestniczą w naszym projekcie. Szczegóły dotyczące harmonogramu zajęć oraz zasad udziału w mobilności zagranicznej uczniów zostaną opublikowane w terminie późniejszym. Maksymalna kwota dofinansowania przyznana na realizację każdego projektu wynosi 60000 euro. 

https://erasmusplus.org.pl/

Skip to content