Szkoła Podstawowa nr 5 im. prof. Adama Wodziczki w Swarzędzu

ZE SWARKA NA MISTRZOSTWA ŚWIATA DO INDII

Jakub Mikołajczak, zawodnik i wychowanek klubu UKS Swarek Swarzędz, otrzymał powołanie na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w hokeju na trawie, które odbędą się 24.11 – 05.12.2021 w Bhubansewar w Indiach.

Reprezentacja Polski do lat 21 uzyskała prawo gry w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata, co jest dla niej niebywałym sukcesem. Tym bardziej, że stało się to po wielu latach nieobecności na imprezach tej rangi. Na pewno nie jest zaliczana do grona faworytów, będzie się bowiem mierzyć z największymi hokejowymi potęgami świata.

Polacy w meczach eliminacyjnych zagrają w grupie B, gdzie zmierzą się z Kanadą, Francją oraz Gospodarzami, zespołem Indii. Pierwszy mecz z Kanadą już w środę 24.11.2021.

W składzie Reprezentacji Polski swoje miejsce wywalczył siedemnastolatek ze Swarzędza, Jakub Mikołajczak. Jest on najmłodszym zawodnikiem w kadrze. Swoją przygodę z hokejem rozpoczął w roku 2017 i dzięki niezwykłej pracowitości bardzo szybko stał się wyróżniającą postacią w drużynie juniorów Swarka. Wraz z drużyną ma już na koncie kilka sukcesów: w sezonie 2019/2020 Mistrzostwo Polski juniorów młodszych zarówno w hali jak i na boiskach otwartych, sezonie 2020/2021 – II miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski juniorów oraz III miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów na boiskach otwartych. W roku 2020 został najlepszym zawodnikiem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a w roku 2021 wziął udział w Mistrzostwach Europy grupy B w Wiedniu, na których wraz z drużyną wywalczył awans do europejskiej elity. Jakub Mikołajczak w roku 2021 otrzymał też stypendium sportowe w Gminie Swarzędz.

Skip to content