Szkoła Podstawowa nr 5 im. prof. Adama Wodziczki w Swarzędzu

Aktualny stan epidemiologiczny w szkole.

KOMUNIKAT O KOLEJNYCH PRZYPADKACH ZAKAŻENIA SARS-CoV-2

Uprzejmie informujemy o stwierdzeniu kolejnych przypadków zakażenia koronawirusa w naszej szkole. Po konsultacji z pracownikami Sanepidu na kwarantannie przebywają aktualnie uczniowie klas: 2e, 3a, 3c, 5b, 5c, 5d, 5e oraz 6a, 7b

Data ostatniej aktualizacji: 13.12.2021r.

Wszyscy uczniowie wskazanych klas będą realizowali swoje zajęcia zgodnie z planem lekcji w formie nauczania zdalnego, za pośrednictwem platformy Teams. Przypominamy, że szczegóły dotyczące organizacji nauki zdalnej dostępne są na naszej stronie internetowej.

Przypominamy, że w takich sytuacjach uczniowie zaszczepieni lub po przechorowaniu koronawirusa mają ustanowiony nadzór epidemiczny (co oznacza, że po lekcjach zdalnych mogą opuszczać miejsce zamieszkania z zachowaniem ścisłego rygoru sanitarnego), natomiast uczniowie niezaszczepieni mają nałożoną ścisłą kwarantannę i zakaz opuszczania swojego miejsca zamieszkania. O długości kwarantanny i jej rodzaju decyduje inspektor sanitarny, między innymi na podstawie ostatniego dnia pobytu uczniów w szkole.

Zgodnie z procedurą, o zaistniałych sytuacjach powiadomiony został organ prowadzący szkołę czyli Urząd Miasta i Gminy Swarzędz (Wydział Edukacji) oraz organ nadzorujący czyli Wielkopolskie Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Bardzo prosimy o stosowanie się do wytycznych epidemiologicznych w szkole i poza nią w związku ze zwiększeniem liczby zakażeń, na terenie Miasta i Gminy Swarzędz.

Jolanta Nowacka, dyrektor szkoły.

SANEPID-kontakt mailowy:

psse.poznan@pis.gov.pl

higiena.dzieci@psse-poznan.pl

Kontakt telefoniczny:

Elżbieta Golec-Ładzińska, kierownik Higieny Dzieci i Młodzieży, tel. służbowy 665 479 792

Barbara Grochowiak, Zastępca PPiS w Poznaniu, tel. służbowy 504 464 731

tel. alarmowy 24 h – 609 794 690

Skip to content