Szkoła Podstawowa nr 5 im. prof. Adama Wodziczki w Swarzędzu

Dzień bezpieczeństwa w szkole odwołany.

Z uwagi na wzrost zakażeń, Dzień bezpieczeństwa nie odbędzie się

– zostanie ustalony nowy termin szkolenia w nowym roku kalendarzowym.

Szanowni Państwo,

W dniach 24-25 listopada br. w naszej szkole odbędą się Dni Bezpieczeństwa, które planowaliśmy wcześniej jeszcze przed pandemią. W dniu 24 listopada zostaną przeszkoleni wszyscy pracownicy szkoły. Następnego dnia, uczniowie będą uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych poznając zasady zachowania się i ewakuacji na wypadek pożaru, a także azylu- na wypadek wtargnięcia napastnika. Szkolenie poprowadzi pan Krzysztof Danielewicz -dr, płk. rez., ekspert ds. bezpieczeństwa międzynarodowego, specjalizujący się w Afryce i Azji, autor prelekcji, procedur i szkoleń z zakresu postępowania w przypadku ataku terrorystycznego, były żołnierz zawodowy, uczestnik misji w Afganistanie w 2007, 2008, 2012 r. oraz w Mali w latach 2013–2014. Autor publikacji “Przeżyć szkołę. Teoria i praktyka”.

Każda grupa po przejściu teoretycznego szkolenia danej procedury, przystępuje do jej praktycznego treningu, zgodnie z ustalonym scenariuszem i układem czasowym. Procedura jest trenowana przez nauczyciela/wychowawcę klasy pod nadzorem trenera.

Nie planuje się wykorzystania środków pirotechnicznych, zadymiania, animacji wtargnięcia.

Po zakończeniu szkolenia uczniowie kontynuują lekcje zgodnie z planem.

Skip to content