Szkoła Podstawowa nr 5 im. prof. Adama Wodziczki w Swarzędzu

Rozstrzygnięcie konkursu ,,SLEEVEFACE- ubierz się w książkę”

W październiku w bibliotece szkolnej z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych został zorganizowany konkurs fotograficzny ,,SLEEVEFACE – ubierz się w książkę” dla uczniów klas IV – VIII. Uczniowie naszej szkoły przystępując do wyżej wymienionego konkursu mieli za zadanie wykonać zdjęcie w formie sleeveface, którego elementem jest okładka książki wmontowana w obraz w ten sposób, że widoczna jest jako część twarzy, ciała bądź całej sylwetki. To nowoczesny, modny i zabawny sposób na popularyzację czytelnictwa i biblioteki szkolnej. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym wcieleniem. Na konkurs wpłynęło kilkanaście prac. Wszystkie zdjęcia były ciekawe i bardzo pomysłowe. Spośród nich komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców, a także przyznała wyróżnienia.

Laureaci konkursu: I miejsce – Julia Ratajczak kl. 5a Ex aequo II miejsce Oliwia Celmerowska kl. 4c II miejsce Wiktoria Tabaka kl. 8c III miejsce za wspólną pracę – Natalia Bücher kl. 8f i Marta Wojtuściszyn kl. 8f Wyróżnienie otrzymali: Julia Konieczka kl. 4a Oliwia Konieczka kl. 5b Mikołaj Kurzawa kl. 6a Dominika Bücher kl. 8f Amelia Słomczyńska kl. 8f Marceli Piontek kl. 8b Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom i wyróżnionym uczniom GRATULUJEMY !!! Jury: Grażyna Beranek, Joanna Grzempa – Stolpe, Aleksandra Kuznowicz

Zapraszamy do galerii zdjęć.

I Miejsce
II miejsce
II miejsce
III miejsce

WYRÓŻNIENIA

Skip to content