Szkoła demokracji

W czwartek, 21 października odbyła się Inauguracja rozpoczynająca III edycję projektu Akademia Demokracji.

Uczniowie klasy 8c: Nadia Wesołowska, Zuzanna Zawada, Wiktoria Tabaka,  Amelia Ziółkowska, Weronika Ziółkowska, Fabian Wójcicki, Szymon Szymański i Tomek Kosmowski wzięli udział w warsztatach, których celem było przygotowanie do realizacji programu Szkoła Demokracji.

W ramach w/w programu uczniowie realizować będą zadania
z 5 obszarów:

1. Wybory i kwestie formalne,
  2. Komunikacja i media,
  3. Działania uczniów i uczennic,
  4. Podejmowanie decyzji
  5. Uczenie się i nauczanie.

Przed rozpoczęciem pracy nad wyzwaniami reprezentanci naszej szkoły przeprowadzą diagnozę aktualnej sytuacji w szkole. Ponadto uczniowie będą także brać udział
w szkoleniach rozwijających umiejętności liderskie oraz relacjonować swoje działania
i zrealizowane wyzwania na platformie, stworzonej w tym celu przez organizatora.

Wierzymy, że udział w tym projekcie uświadomi uczniom, iż jako członkowie społeczności szkolnej mają realny wpływ na to, co dzieje się w ich szkole i że chcieć często znaczy móc J

Wkrótce pierwsze relacje z podejmowanych działań.

Trzymamy kciuki!