Szkoła Podstawowa nr 5 im. prof. Adama Wodziczki w Swarzędzu

VI EDYCJA KONKURSU PATRIA NOSTRA I SUKCES NASZYCH UCZENNIC

13 października, w kinie Apollo w Poznaniu odbyła się Gala Finałowa konkursu historycznego Patria Nostra. Konkurs ten objęty był patronatem m.in. Ministerstwa Edukacji i Nauki, Instytutu Pamięci Narodowej oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu, a adresowany do uczniów z Wielkopolski, Małopolski, Mazowsza oraz młodzieży polskiej i polonijnej na całym świecie. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu filmu lub animacji dotyczącej najważniejszych wydarzeń z historii Polski. Drużynie z naszej szkoły przypadło w udziale przygotowanie materiału dotyczącego postaci Ignacego Łukasiewicza. Praca finałowa musiała nie tylko prezentować najważniejsze wydarzenia związane z postacią, ale także zmieścić je w materiale nie przekraczającym 60 sekund. Wiktoria Tabaka, Amelia Ziółkowska oraz Weronika Ziółkowska poradziły sobie z tym koncertowo! Dziewczyny nie tylko wykonały pracę, która spełniła oczekiwania Rady Programowej, ale zdołały zainteresować nią innych uczestników konkursu (bo to właśnie uczestnicy byli jednocześnie jurorami) i uplasować się na 35.miejscu na 81 zgłoszonych do konkursu prac. Ich dzieło można podziwiać TUTAJ https://youtu.be/x6lAq7-4i_w , a wkrótce również na telebimach rozmieszczonych w stolicy Polski – Warszawie J Amelii, Weronice i Wiktorii gratulujemy pomysłowości, kreatywności i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.

Skip to content