Szkoła Podstawowa nr 5 im. prof. Adama Wodziczki w Swarzędzu

Akcja Różowa Skrzyneczka 

 

W  ramach  projektu „Mój Pierwszy Budżet Obywatelski” w roku szkolnym 2020/2021,  uczennice naszej szkoły: Maja Pomerenke, Julia Zalewska, Laura Gorzkowska, Ola Wolniak, Zuzia Szymkiewicz i Zuzia Przybylska, a dziś już – Absolwentki –  zgłosiły pomysł, by  
w naszej szkole pojawiała się tzw. Skrzyneczka Menstruacyjna. 

W tym celu dziewczyny nawiązały kontakt z Fundacją Różowa Skrzyneczka, której celem działania jest walka z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym. 

Dziewczyny przekonały do swojego pomysłu nie tylko większość społeczności uczniowskiej ale także Dyrekcje i Radę Rodziców, dzięki czemu w naszej szkole zagościła Różowa Skrzyneczka, która regularnie zaopatrzana jest w bezpłatne środki higieny osobistej dla dziewcząt. 

Pamiętać należy także, że skrzyneczka ma służyć tym, którzy jej potrzebują działając w myśl zasady: 

Weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar! 

https://www.papilot.pl

   

Skip to content