Szkoła Podstawowa nr 5 im. prof. Adama Wodziczki w Swarzędzu

Pomagamy-RAKOTONIRINA Nantenaina Nirintsoa

28 września w naszej szkole zbieramy złotówki na rzecz chłopca z Madagaskaru. Na drugiej i siódmej lekcji skarbonka powędruje po szkole. Ze skarbonką przejdzie uczennica z klasy 7f . Zachęcamy do udziału w akcji!

Kim jest Rakotonirina Nantenaina Nirintsoa?

Fundację Ankizy Gasy – co w języku malgaskim znaczy Dzieci Madagaskaru – założyłyśmy w grudniu 2011 roku, po wielkiej fascynacji wolontariatem w szkole i w sierocińcu na Czerwonej Wyspie.

Po doświadczeniach, które zdobyłyśmy podczas pracy jako wolontariuszki w jednym z tutejszych sierocińców, chciałyśmy kontynuować pomoc potrzebującym ludziom w miasteczku, w którym wcześniej mieszkałyśmy. Udało nam się tu wrócić, by móc aktywnie promować ideę wolontariatu oraz umożliwiać innym przyjazd i zaangażowanie się w życie lokalnej ludności. Wspólnie możemy dać dzieciom szansę na edukację, zabawę i rozwój!

Madagaskar to jeden z najbiedniejszych krajów Świata. Aż 80% społeczeństwa żyje w skrajnym ubóstwie, a 60% populacji to analfabeci!
Chcemy dawać dzieciom szansę na normalne dzieciństwo i na lepszą przyszłość. Wierzymy, że każdy mały mieszkaniec  wyspy zasługuje na szczęśliwe dzieciństwo i ma prawo do edukacji, dającej szansę na lepsze życie .

Jako Fundacja umożliwiamy edukację i rozwój dzieciom z ubogich rodzin poprzez:

  • Program „Adopcji na odległość” polegający na sponsorowaniu nauki konkretnego dziecka i jego posiłków w stołówce szkolnej
  • Program stypendium dla studentów z ubogich rodzin
  • Walkę z głodem. Organizujemy program dożywiania w stołówkach szkolnych oraz świetlicy dla dzieci .
  • Zbiórki środków finansowych na budowy i remonty szkół oraz wyposażenie klas lekcyjnych. Wspólnymi siłami, wraz z naszymi wolontariuszami, tworzymy miejsca, w których dzieci bezpiecznie uczą się i bawią
  • Program wolontariatu, dzięki któremu studenci, nauczyciele i trenerzy z krajów europejskich prowadzą kursy językowe, sportowe, zajęcia taneczne, plastyczne etc. dla naszych podopiecznych

Prowadzimy także akcję dożywiania w szkole wiejskiej Ambatomasina oraz dożywianie dla ubogich w stołówce Tsinjohasina prowadzonej przez siostry misjonarki.

Katarzyna Białus i Patrycja Malik- założycielki Fundacji

Kontakt: Polska ul. Topolowa 1, 63-004 Szewce Madagaskar: Saint Joseph College BP 12 Ambohidratrimo, 105 Madagascar.

Fundacja Ankizy Gasy – Dzieci Madagaskaru   fundacja@dziecimadagaskaru.pl  https://www.dziecimadagaskaru.pl

NIP: 972-12-37-547  Numer KRS 0000404255

Skip to content