Szkoła Podstawowa nr 5 im. prof. Adama Wodziczki w Swarzędzu

Warsztaty flażoletowe

Szanowni Państwo,

23 i 24 października 2021 r. Ośrodek Kultury w Swarzędzu zorganizuje weekendowe warsztaty flażoletowe pn. „Flet 6-otworowy w muzyce górali żywieckich”. Partnerem warsztatów jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

          Zajęcia adresowane będą do osób grających na flażoletach: muzyków-amatorów, uczniów, nauczycieli muzyki oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, a także animatorów amatorskiego ruchu muzycznego.

          Warsztaty poprowadzą: Przemysław Ficek – wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Marcin Blachura – nauczyciel muzyki tradycyjnej. Obaj pedagodzy są wybitnymi artystami i twórcami tradycyjnych instrumentów muzycznych. Prowadzą także liczne warsztaty oraz wydarzenia kulturalne (m.in. w ramach Fundacji Braci Golec).

          Uczestnicy warsztatów otrzymają na miejscu zeszyt nutowy zawierający repertuar zajęć w zapisie nutowo-tabulaturowym na flażolet „D”.

Szczegóły podane są w opisie filmu.

Link do filmu znajduje się poniżej.

W imieniu Organizatora i Partnera warsztatów,

Wojciech Wietrzyński

lwjkwietrzynski@gmail.com

tel. 508-897-341

Skip to content