Szkoła Podstawowa nr 5 im. prof. Adama Wodziczki w Swarzędzu

Niebieski Parasol – internetowo-telefoniczny punkt wsparcia

Szanowni Państwo,

Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu uzyskał dofinansowanie do projektu „Fabryka Mocy Przeciwko Przemocy” w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”.

W ramach projektu od 1 lipca 2021 działa internetowo-telefoniczny punkt wsparcia dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Swarzędz – „Niebieski Parasol” .  Jego celem jest szybkie udzielenie pomocy dzieciom znajdującym się w kryzysie, który jest wynikiem ich trudnej sytuacji życiowej (kłopoty w domu lub szkole, długotrwały stres, traumatyczne wydarzenia).

Podstawową zaletą tej formy wsparcia jest bezpieczny dla dziecka stały kontakt mailowy (24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu) lub telefoniczny (7 dni w tygodniu w godzinach od 18.00 do 22.00). Każde piszące lub dzwoniące dziecko pozostanie anonimowe. Usługa będzie bezpłatna.

Adres email niebieskiparasol@opsswarzedz.pl

Numer 516 407 960 działa 7 dni w tygodniu w godzinach od 18.00 do 22.00.

Ośrodek Pomocy Społecznej

w Swarzędzu

Skip to content