Szkoła Podstawowa nr 5 im. prof. Adama Wodziczki w Swarzędzu

Endangered animals in my country

Zakończyliśmy nasz roczny projekt eTwinning pt:” Endangered animals in my country”. W projekcie brały udział szkoły z Turcji, Rumunii, Włoch, Hiszpanii, Grecji, Litwy, Jordanii. 30 nauczycieli wraz z uczniami dzieliło się wspaniałymi pomysłami na lekcje o zagrożonych gatunkach. Z naszej szkoły udział wzięły: p. Ewa Wieczorek, p. Jolanta Nowacka oraz p. Marta Dobrowolska wraz z klasami 5b, 6a, 6f, 3b.
Celem projektu było poznanie zagrożonych gatunków, przyczyn ich wymierania i sposobów ich ratowania.
Przesłano dziesiątki zdjęć z pracami uczniów, którzy biorąc udział w tym projekcie pokazali nie tylko swoją kreatywność, ale przede wszystkim dobre serce i wrażliwość. Uczniowie, w różnym wieku 3-14 lat, wykonywali prace plastyczne, prezentacje, mini-przedstawienia, organizowali zbiórki dla schronisk, adoptowali zwierzęta, budowali dla zwierząt domki, sprzątali okolicę, tworzyli multimedialne gry o zagrożonych gatunkach.
 Wszystkie prace wykonywane były w j.angielskim co pozwoliło uczniom rozwinąć znajomość języka angielskiego.
Od września ruszamy z nowymi projektami!

Koordynator projektu: M. Dobrowolska

Skip to content