Szkoła Podstawowa nr 5 im. prof. Adama Wodziczki w Swarzędzu

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY „TWOJE DANE – TWOJA SPRAWA”

W tym roku szkolnym nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego Urzędu Ochrony Danych Osobowych dla szkół. Podniesienie kompetencji pedagogów i nauczycieli oraz edukowanie dzieci i młodzieży, w jaki sposób mają chronić dane osobowe w realnym, jak i w cyfrowym świecie to główne cele programu „Twoje Dane Twoja Sprawa”, prowadzonego przez Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Jest on realizowany nie przerwanie od 2009 roku pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka.

https://uodo.gov.pl/pl/p/tdts

Współczesny wymiar bezpieczeństwa w szkołach i placówkach w okresie pandemii

Link do konferencji:

https://youtu.be/SVgGYIC0cHg

Więcej informacji:

Ulotka_informacyjna_o_programie_edukacyjnym_Twoje_dane_-_Twoja_sprawa.pdf

Korzysci_z_udzialu_w_programie_edukacyjnym_Twoje_dane_-_Twoja_sprawa.pdf

Poradniki dla rodziców i uczniów:

Twoje dane a Instagram-

Twoje_dnane__twoja_sprawa-_Instagram.pdf

Twoje dane a cyfrowa rzeczywistość-

Porada_-_Swiadomi_rodzice_to_bezpieczne_dzieci_final.pdf Weryfikacja ustawień prywatności w serwisach społecznościowych. Zachęcamy uczniów i Państwa do ochrony swojej prywatności i danych osobowych poprzez zmianę ustawień domyślnych. Ograniczajmy naszą widoczność w sieci, a świadome i umiejętne korzystanie z serwisów społecznościowych pozwoli nam uniknąć wielu niebezpieczeństw: Porada_-_ustawienia_prywatnosci_cz.I_final.pdf

Skip to content