Szkoła Podstawowa nr 5 im. prof. Adama Wodziczki w Swarzędzu

Wojewódzki Konkurs Recytatorski “Bajka cygańska”- sukces naszej uczennicy

8 kwietnia 2021 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Bajka cygańska” pod honorowym patronatem Kuratorium Oświaty i Wojewody Wielkopolskiego. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Szkoła Podstawowa nr 26  im. Ryszarda Berwińskiego w Poznaniu. Celem konkursu było kształtowanie postawy otwartości i szacunku dla różnorodności kulturowej, rozwijanie zainteresowań kulturą romską oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji.

Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Wiktoria Duszyńska z kl. 6h, Kaja Kamińska z kl. 6 e oraz Zuzanna Pawlak i Jan Grypczyński z kl. 4a.  Okazało się, że hermetyczna kultura romska może być zrozumiała i atrakcyjna dla szerszego kręgu odbiorców, w tym również dla dzieci ze szkół podstawowych.  Konkurs cieszył się dużym  powodzeniem. Wzięli w nim udział uczniowie z całego województwa.  Dodatkowa trudność polegała na tym, iż  z racji pandemii  odbył się  on w formie online. Jury wydało werdykt po zapoznaniu się z nagraniami.

Z radością informujemy, że uczennica kl.6h zdobyła wyróżnienie za recytację wiersza Jana Mirgi: „Upadłe anioły”. Na wszystkich naszych uczestników konkursu czekają przygotowane przez organizatorów dyplomy i nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy!

Recytację Wiktorii, która znalazła się wśród nagrodzonych, można zobaczyć tutaj:

Skip to content