Szkoła Podstawowa nr 5 im. prof. Adama Wodziczki w Swarzędzu

Wiem co jem, zdrowo się odżywiam

Projekt zdrowego odzywiania

Autorami projektu Wiem co jem – zdrowo się odżywiam są: 

Ewa Gasińska – nauczyciel świetlicy,

Urszula Owczarczak – terapeuta pedagogiczny,

Barbara Jankowska – pedagog szkolny,

Ewelina Markowska – Mielcarek  – nauczyciel świetlicy

Każdego roku w grudniu na terenie naszej szkoły realizowana jest kolejna edycja akcji „ Wiem co jem – zdrowo się odżywiam”.

Celem działania jest propagowanie wśród uczniów zdrowych, cennych produktów żywieniowych, a w szczególności  inspirowanie dzieci do włączania nowych produktów do swej diety.

Okres przedświąteczny wydaje nam się świetnym momentem roku, gdyż w tym właśnie czasie skłonni jesteśmy do rezygnacji z łakoci, jednocześnie forma prezentowania dobrych pokarmów z wykorzystaniem kalendarza adwentowego jest zachętą do wesoło potraktowanej zmiany.

Jak to robimy? Codziennie na rozpoczęciu dużej przerwy uczniowie częstowani są cząstkami wybranego na dany dzień produktu. Na dużej tablicy w dolnym holu szkoły odsłaniana jest – tak jak w każdym kalendarzu adwentowym – jego nazwa, bądź obraz graficzny. Uczniowie dowiadują się również o wartościach odżywczych i wpływie na organizam człowieka.

Ponadto nasi uczniowie mogą poczęstować się kawałkiem mandarynki, banana, ciemnego pieczywa, selera naciowego, białej rzodkwi, ciemnej czekolady, ogórka, buraczków i innych zdrowych produktów. Każdego roku zakup zdrowej żywaności jest mozliwy dzięki finansowaniu projektu przez Radę Rodziców.

każdego roku okazuje się, że dla niektórych smak prezentowanych produktów jest odkryciem. W przypadku tych rzadszych w naszej kuchni  smaków – zadawane są uczniom zagadki:  „Co jesz? Co to może być?”

Dzieci zmieniają stereotypowe spojrzenie na niektóre produkty. Rozbudzana jest ich ciekawość. Rozwija się umiejętność tworzenia nowych koncepcji dotyczących odżywiania. Wprowadzona zostaje alternatywa dla niezdrowych, przesłodzoych i bezwartościowych przekąsek. W środowisku rówieśników łatwiej rozwija się ochota na przełamanie nawyków.

Skip to content