Szkoła Podstawowa nr 5 im. prof. Adama Wodziczki w Swarzędzu

Młodziczki najlepsze w Wielkopolsce !!!

Młodziczki Swarka wywalczyły tytuł Mistrza Wielkopolski! W sezonie 2018/2019 były bezkonkurencyjne, wyprzedziły drugą drużynę aż o 11 punktów!

W niedzielę 09.06.2019 na boisku Politechniki Poznańskiej odbył się finałowy turniej Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek i Młodzików. Drużyna dziewcząt Swarka przystępowała do tych zawodów z dużą przewagą punktową nad kolejnymi zespołami. Wydarzenia na boisku pokazały, że nie był to przypadek. Tego dnia dziewczyny wygrały z drugą drużyną w tabeli, AZS Politechniką Poznańską 4:0, Stellą Gniezno 10:0 i AZS AWF 5:0. Dzięki temu dziewczęta wywalczyły sobie prawo gry w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek, które odbędą się we wrześniu.

Tego samego dnia swoje finały mieli też młodzicy Swarka, którzy rozgrywki zakończyli na odległym VII miejscu. W niedzielę bardzo dobrze zagrali tylko jeden mecz, stawiając zacięty opór Startowi Gniezno, najlepszej drużynie w tym sezonie. Przegrali 3:4, decydującą bramkę tracąc w ostatniej minucie meczu. Pozostałe spotkania to porażki z WKS Grunwald Poznań 2:6 oraz Wartą Poznań 1:8.

Złote medalistki Mistrzostw Wielkopolski wystąpiły w składzie: Zuzanna Szymkiewicz, Dominika Bucher, Natalia Bucher, Jagoda Arciszewska, Olga Wojciechowska, Julia Rymer, Oliwia Tujdowska, Amelia Kujawa, Klara Lisikiewicz, Weronika Piguła, Anna Solnica, Magda Stadnik

Trener: Maciej Jankowiak

Skip to content