Szkoła Podstawowa nr 5 im. prof. Adama Wodziczki w Swarzędzu

Kampania promująca zdrowy styl życia „Zachowaj Trzeźwy Umysł”

„Zachowaj Trzeźwy Umysł” to tytuł ogólnopolskiej  kampanii promującej zdrowy styl życia oparty   na sile rodziny i wsparciu rozwoju naszych dzieci przez wzbogacanie ich w  wiedzę i umiejętności chroniące przed uzależnieniami. 

 „W POSZUKIWANIU SZCZĘŚCIA”  – jest hasłem przewodnim tegorocznych działań kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Celem nadrzędnym jest zwrócenie uwagi, że szczęście może przejawiać się poprzez różne czynności dnia codziennego. 

Od wielu lat pracujemy z naszymi uczniami wykorzystując treści jakie niosą z sobą kolejne edycje kampanii. W tym roku zmieniła się forma pracy, bowiem ograniczenia kontaktów międzyludzkich sprawiły, że niezbędne stało się uzupełnienie  oferty materiałów  o treści dostępne  online. Nadal można też drukować ulotki i karty pracy samodzielnie w domu.  Idea jednak pozostała niezmienna – dajemy dzieciom siłę opartą   na znajomości siebie, własnych emocji, potrzeb, możliwości wsparcia, by rosły jako szczęśliwi ludzie wolni od uzależnień.  

Organizatorzy proponują uczniom udział w kilku konkursach, przedtem  jednak zachęcamy do zapoznania się z treściami jakie znajdują się  na kartach pracy przygotowanych dla poszczególnych grup wiekowych uczniów. 

Dostęp do materiałów kampanii: Po wejściu na stronę kampanii http://online.trzezwyumysl.pl należy wpisać hasła, które uczniowie otrzymają w wiadomości przez e-dziennik. 

Skip to content